Sınır bölgesine tank ve mühimmat sevkiyatı yapıldı

DİYARBAKIR (İHA) - PKK terör örgütüne yönelik hava destekli sürdürülen kararlı operasyonlar aralıksız devam ederken çatışmaların yaşandığı sınır birliklere takviye olarak çok sayıda tank ve mühimmat sevkiyatı yapıldı. F-16 savaş uçakları sınırda keşif uçuşu yaparken askeri helikopterler teröristlerin sığındıkları Kato ve Herekol dağlarını bombaladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nın Kuzey Irak'ta PKK terör örgütü kamplarına düzenlenen sınır ötesi harekatın ardında Doğu ve Güneydoğu'da operasyonlarını sürdürüyor. Hava destekli operasyonlar devam ederken Şırnak'ın Herekol ve Kato dağlarında kaçan 20 teröristin etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürüyor.Teröristlerin kaçtığı derin vadilere Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan sevk edilen Kobra ve Süper Kobra tipi helikopterler teröristlerin bulunduğu muhtemel sığınaklar havadan bombalanıyor. Çatışmaların yaşandığı sıcak bölgeye keskin nişancı ve komandolar sevk edildi.

Terör örgütü mensupların eylem yapmak için Kuzey Irak'tan Türk topraklarına sızmalarına karşı mehmetçik sınırda adeta etten duvar ördü. Yüksek dağlara yerleştirilen askerler bölgede kuç uçurtmazken gece görüşlü termal kameralar ile teröristler adım adım takip ediliyor. Bölgedeki askeri hareketlik nedeniyle tansiyon artarken sınır birliklerine askeri sevkiyat yapıldı. Diyarbakır tren garına getirilen çok sayıda tank operasyon bölgesine gönderildi. Askeri sevkiyat sırasında askerler muhtemel bir saldıra karşı geniş güvenlik önlemleri aldı. Tren ile getirilen mühimmatları teslim alan 7. Kolordu Komutanlığı'na bağlı askerler askeri malzemeyi sınırdaki birliklere gönderdi.

Terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlar hız kazanırken, Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet üsünde olağanüstü hareketlik yaşandı. Askeri havalanında saat 10.00 itibari ile havalanan 12 adet F-16 savaş uçağı, Irak, Suriye ve İran sınırında keşif uçuşu yaptı. Savaş uçakları saatler sonra üslerine geri döndünerken, 2 kargo uçağı askeri malzeme indirdi.