Sınırdaki birlikler "intikam alarmında"

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Kuzey Irak'a yaptığı kara harekatıyla ağır darbe vurduğu PKK'lı teröristlerin sınırdaki birliklere intikam eylemi yapacağı duyumunun alınması sınırdaki birlikleri kırmızı alarm durumuna geçirdi.

İŞTE GENELKURMAY KAMERASINDAN SON KARELER

Sınırdaki tüm birlikler teröristlerin eylem ihtimaline karşı uyarıldı. Bestler Dereler bölgesinde bulundukları saptanan 20 teröristin etkisiz hale getirilmesi için de şafak vakti operasyon yapıldı.

Kuzey Irak'taki kara operasyonunda ağır kayıplar veren teröristlerin, sınır bölgelerinde intikam eylemine hazırlandığı belirlendi. Teröristlerin telsizlerden yaptığı şifreli konuşmaların deşifre edilmesiyle ortaya çıkan bu durum üzerine Kuzey Irak sınırında bulunan tüm askeri birliklerde "Kırmızı Alarm" verildi. Arama noktalarındaki askerler çelik yelek giydi.

İŞTE GENELKURMAY KAMERASINDAN SON KARELER

Dağlık alanlardaki tepelerin zirvelerine askerler yerleştirildi. Stratejik noktalardaki yollarda askerleri tedbirler arttırıldı. Bu amaçla, eylem yapmak için Türkiye'ye sızarak Bestler Dereler Bölgesi'ne geldikleri saptanan 20 teröristin etkisiz hale getirilmesi amacıyla bölgede bu sabah operasyon başlatıldı. Teröristlerin Türkiye'ye topluca sızdıktan sonra 3'er ve 5'erli gruba ayrıldıkları belirlendi.

Bu arada Şırnak'ın Cudi, Gabar, Kato ve Çırav dağlarındaki operasyonlar da kesintisiz sürüyor. Tam teçhizatlı komandolar, teröristlerin saklanması muhtemel mağaraları ve sığınakları didik didik arıyor. Geçici köy korucuların da katıldığı operasyonlar gece de devam ediyor.

İŞTE GENELKURMAY KAMERASINDAN SON KARELER

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler