HABER

"Sınırlandırmayı reddediyoruz"

"Sınırlandırmayı reddediyoruz"

Dışişleri Bakanlığı, Fransız meclisinde sözde Ermeni soykırımıyla ilgili yasa teklifinin kabul edilmesinin ardından "70 milyonluk Türk halkı, asılsız iddialara istinaden düşünce ve ifade özgürlüğünün sınırlandırılmasını reddetmektedir" açıklamasında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Tasarının bu yasal süreçte akim kalmasına yönelik tüm çaba ve girişimlerimiz her düzey ve kanaldan sürdürülecektir" denildi.
Açıklamada, son günlerde Fransa'da yasa tasarısına karşı güçlü eleştirilerin dile getirilmesinin, Fransa'nın da bu yasa teklifini içine sindiremediğini, tasarı üzerinde kamuoyunda oydaşma sağlanamadığını ve bu talihsiz girişimin ciddi destek bulamadığını göstermekte olduğu, ancak bütün bunların olayın vahametini
azaltmadığı vurgulandı.

Fransa'da böyle bir yasa tasarısının gündeme gelmesinin "bir çifte standardı" ortaya koyduğu da belirtilen açıklamada, "Devletlerin inandırıcılığı, vaaz ettikleri değerlere öncelikle kendilerinin sahip çıkmalarından geçmektedir" denildi.

Açıklamada, "Bu yasa tasarısıyla Fransa, Türk halkı nezdinde sahip olduğu ayrıcalıklı konumunu ne yazık ki kaybetmektedir" ifadesine de yer verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön