Sıra dışı müftüden olay 'Atatürk' sözleri

Kamuoyunun “sıra dışı müftü” olarak adlandırdığı Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, "Atatürk dinsiz ise biz neyiz?" diye yazdı. Toplumsal olaylara yönelik verdiği fetva ve pop star müftü olarak tanınan müftü Bıyık, Atatürk'e küfredenlere karşı, "Ahirette sizi onun ve Zübeyde Hanım’ın elinden kim kurtaracak?" dedi.

Sıra dışı müftüden olay 'Atatürk' sözleri

Odatv'nin haberine göre; Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, "Atatürk ölmüş gitmiş, ismini bir şekilde 'tarihe' yazmış, yapıp ettiklerinin hesabını tıpkı bize soracağı gibi ona da Allah soracak, diğer taraftan size göre önceden iyiydi sonra da kötü ise, son dönemlerini biliyor muydunuz?" dedi.

Adnan Zeki Bıyık'ın yazısı şu şekilde:

"Efendim her 10 Kasımlarda bir saldırmadır başlar. Vay Atatürk şöyle rakıcı, böyle hoca düşmanı, şöyle dinsiz böyle böyle kitapsız filan… Nasıl dinsiz kitapsızsa, ona sövenlerin önemli bir kısmı kitaplı olduklarından, daha ellerine bir kez bile Kuran’ı alıp okumamışlar, ama dinsiz dedikleri adam Kuran’ı defalarca okumuş üstünde hocalarla mütalaa yapmış, hatta kendisi devamlı okuduğu Kuranın üstüne küçük küçük notlar düşmüş…

Kendileri Cennet-i Firdevs’e oturma garantisi almış gibi önüne geleni cehenneme sokan kendi kliğinden olmayanı tekfir eden nar-ı cahime gönderen insancıklardan haliyle insaf beklemek hata olur.

ZÜBEYDE HANIM'IN ELİNDEN KİM KURTARACAK

Atatürk ölmüş gitmiş, ismini bir şekilde 'tarihe' yazmış, yapıp ettiklerinin hesabını tıpkı bize soracağı gibi ona da Allah soracak, diğer taraftan size göre önceden iyiydi sonra da kötü ise, son dönemlerini biliyor muydunuz? Bazı yanlış işlerinden dolayı tevbe edip etmediğini biliyor musunuz? Hayır. Peki islamiyette aslolan hüsn-ü niyyet beslemek değil midir? Ya dediğim gibiyse Ahirette sizi onun ve Zübeyde Hanım’ın elinden kim kurtaracak?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 176 yorum
aferin hoca, Allah razı olsun senden
@44mustang44 söylediğin çok doğru peki osmanlı kralları bizim neyimiz hiçmi değeri yok ?
Atatürk sayesinde seçme seçilme hakkı gelmiştir.. Atatürk milli mücadeleyi başlatmasaydı osmanlı devam etseydi bugün seçme seçilme hakkı olmayacaktı.. krallık biliyorsunuz babadan oğula geçiyordu..bazı cahillerin Atatürk düşmanlığı yaparak desteklediğini zannettiği bugünkü liderler de Atatürkün vermiş olduğu hakla seçilmişlerdir.. osmanlının geri gelmesini isteyenler gidip lübnanda yaşayabilir.. orda krallık var.. orada bol bol kralcılık yapabilirler.. bu ülke Atatürk sayesinde dünya sahnesinde yer almıştır.. bu gerçeği ister kabul edin ister kabul etmeyin değiştiremezsiniz..
Ulan hoca kılıklı şeytan m.kemal agzıyla söylüyor meclis kayıtlarında bile var inanmayan tcbmm nin resmi sitesinden bakar m.kemal kurandan gökten indiği zannedilen kitaplar diye bahsediyor, kuranı türkçeye arap oğlunun uydurmalarını millet görsün diye tercüme ettirdim diyor daha ne desin bu adamda din ne gezsin.
@44mustang44 ne alakası var bu ülke 700 yıldır dünya sahnesinde ve m.kemalin yüzünden son 100 yıldır ve ittihatçıların yüzünden de önceki 100 yıldır geri kalmış durumda.. daha önceki 500 yıl dünyaya hükmetmiş bir devletiz bırakın sahne almayı.. hala atatürk deyip duruyorsunuz. biraz akıllı düşünün türkiye yoktan oluşturulmadı, osmanlının devamıdır birçok kurumun kuruluş tarihine bakın cumhuriyetten öncedir. samimiyseniz görürsünüz, bi m.kemal i seveceğiz diye 600 senelik şanlı tarihimize küfür mü etmemiz gerekiyor, demekki neymiş mesele atatürk filan değil milli olmak veya olmamak..
son dönem osm. PADİŞAHLARI neler yapmış veya yapabilmiş biliyormusun. YOK. Bütün topraklar ablukada, sanayi ve matbaayı dine karşı gibi lanse edilip geriletildiği bir devlet ne yapabilirdi??? Atatürk böyle bir devletin ilerlemeyeceği ve köleliğe gittiğini gördü ve bizlerin namusu ve özgürlüğü için kurtuluşu başlattı. Bu köleliği sağlayacak ve o yöne sürükleyen hacı, hoca, tarikat, cemaat ve sarıklı varsa hepsinden ülkyi kurtardı ve TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURDU. ÜLKEMİZİ BİR HAZMEDİN ARTIK. Osm. herşey iyi olsaydı ve çağa ayak uydurabilseydi zaten ATATÜRK'ÜN BU ÇABASINA GEREK KALMAYACAKTI.
@mete2324 ne alaka şimdi
@musa2125 Osmanlı kralları, Osmanlı kralları bizim neyimiz? Vallahi bilememişem. Değeri olmadığını söyleyen de yok.... Sen rahat ol.
HELAL SANA HOCAM..........YILLARDIR DİNSİZ YAŞAMISIZ DA BUNLAR GELDİ MÜSLÜMAN OLDUK.. ÇALMAYI--RÜŞVETİ HAK YEMEĞİ..MİLLETİN VERGİSİNİ ÇAR ÇUR ETMEYİ GÖRDÜK.. ANKADA İLK MECLİS VE İKİNCİ MECLİS VAR İKİSİNİNDE GİRİSİMDE MESCİTLER VAR O ZAMANDAN HALA KURAN VE NAMAZLALAR BİLE DURUYOR...
ulan senin yaptığın ne şimdi gözünle gördünmü çaldıklarını hak yediklerini rüşvet aldıklarını bu mu müslümanlık kavramın eğer yapmadılarsa öbür dünyada onlarında eli senin yakanda olacak
@a.erhanpolat Çalmadılarmı? gözümüzle gördük kulağımızla işittik! Hırsızı savunmak yakışırmı? adam olun adam!!!
@a.erhanpolat Görme ihtimalimiz sıfır..! Görenler ve yolsuzluk haberini yayanlar şuan içerde! Embesil herif...
@erdemkaya77 Deve duruken pireyle uğraşıyosunuz. Öncekiler hastane yapmaz, okul yapmaz, havaalanı yapmaz, alt geçit üst geçit tüp geçit yol yapmaz, savunma sanayiine bir tüfek bile yapmaz birde üzerine İMF'ye tonla borç yapar. Şimdikiler çalıyor ya da çalmıyor demiyorum en azından yatırımları yani icraatleri çok. Öncekiler hiç bişey yapmayıp birde üzerine o kadar borçlanmışlarsa vergiler nerede sorgulaması onlardan başlamalı dimi. Bu arada dış borç ve İMF borcu farklıdır bu farkı anlamayan dış borcumuz var diye zıplamasın o her ülkede var.
@a.erhanpolat arkadaş birton video itiraf var ya iktidardan önceki mali güçleri ile şimdiki mali güçleri okadar ortadaki sen buna rağmen nasıl koruyorsun onu anlamadım. çalmaldılarda sen buna nasıl şahitlik yaptında bukadar koruyorsun
@a.erhanpolat EVET GÖRDÜK KENDİLERİ ALYANSINI GÖSTERİP HEM DE GÖZÜMÜZE SOKA SOKA ZENGİN OLURSAM BİLİN Kİ HARAM YEMİŞİMDİR DEMEMİŞ MİYDİ?SONRA DA KADİR ÇÖPDEMİR SORDUĞUNDA KREDİYLE GEMİCİKLERİNİ ALDIĞINI SÖYLEMEMİŞ MİYDİ ?KREDİLERİ KİM ÖDEDİ ?VALLA AHİRETTE KENDİ YAKALARINA YAPIŞACAK ELLERDEN KURTULABİLİRLERSE GELİP YAKAMIZA YAPIŞSINLAR…
@a.erhanpolat 17-25 aralık da gördük ya ses kayıtlarını dinlemedin mi? ihalerde ne haltlar yedikleriini
@erdemkaya77 Ne gördün de konuşuyorsun. Müsftünün dediği ile aynı konuma düşüyorsun. Yarın o çaldı dediklerinin yüzüne nasıl bakacaksın. Hadi çalmadıysa? gözünle gördünmü! adam olun adam!!!
kahramanlık yapıyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler