'Siri yazılımı' tartışması

Windows Phone kullanıcılarına Microsoft’tan Siri, S Voice veya Google Now benzeri bir yazılımın gelip gelmeyeceğine dair yanıt geldi.

'Siri yazılımı' tartışması

Android ve iOS ile yarışır bir mobil işletim sistemi yaratmak adına var gücüyle çalışan Microsoft’a şu sıralar yoğun olarak sorulan soruların başında dijital bir sesli asistanın gelip gelmeyeceği yer alıyor. iOS için Siri ve Samsung’un kendi geliştirdiği uygulama olan S Voice şu sıralar en popüler isimler olarak sıralanıyor.

Bing yöneticilerinden Stefan Weitz, bu konuya açıklık getiren isim oldu. Ses tanılama sisteminin Windows Phone 8’e entegrasyonu için çalıştığını bildiğimiz Bing ekibi, Siri veya S Voice benzeri bir yapının, Windows Phone’un evrimi tamamlanmadan gelmeyeceğini belirtiyor.

Siri, S Voice ve Google Now uygulamalarının başarılı olduklarını kabul eden ancak stratejik eksikliklerinin olduğunu söyleyen Weitz, Windows Phone 8 için böylesi bir sistemin planlar arasında olduğunu da söylemeyi ihmal etmiyor.

Anlaşılan o ki Windows Phone için önümüzdeki süreçte bir dijital sesli asistan uygulaması yayınlanmayacak. Hatırlanacağı gibi Microsoft, Bing ses tanılama alt yapısının geliştiricilere açılacağını müjdelemişti.Eğer Android’li telefonunuzda kullanabileceğiniz Türkçe bir Siri veya S Voice türevi uygulama arıyorsanız buradaki yazılıma göz atabilirsiniz.

Yeni Nesil Watch Dogs’un Eski Nesil Grafikleri!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler