HABER

Şırnak'ta 2 asker şehit oldu

Şırnak'ta 2 asker şehit oldu

Şırnak'ta el bombasının kazayla patlaması sonucu 2 asker şehit oldu.

Alınan bilgiye göre, Namaz Dağı bölgesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle el bombasının patlaması sonucu Adana Karaisalı nüfusuna kayıtlı Piyade Çavuş Mehmet Nuri Bakıcı ile Mardin Dargeçit nüfusuna kayıtlı Piyade er Mehmet Nuri Doğan şehit oldu.

Bakıcı ve Doğan için Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törene, Şırnak Valisi Selahattin Aparı, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Tahir Bekiroğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Mümtaz Ceylan, çok sayıda asker ve vatandaş katıldı. Törenin ardından şehit cenazeleri karayoluyla Adana'ya gönderildi.

Şehit Doğan'ın Adana'nın merkez Seyhan ilçesi, Yenibey Mahallesi'ndeki evine gece geç saatlerde gelen askeri yetkililer, aileye evlatlarının şehit olduğu haberini bildirdi.Terhisine 2 ay 9 gün kalan oğullarının şehit olduğunu öğrenen Doğan ailesi, gözyaşlarına boğuldu. Haberi aldıktan sonra oğlunun birliğini devamlı aradıklarını ve bir türlü ulaşamadıklarını belirten Doğan, oğlu Mehmet Nuri'nin cep telefonunu arayarak ulaşmaya çalıştı ancak telefonu da uzun süre çalmasına rağmen açılmadı.
Bir süredir hasta olan ve oğlunun şehit düştüğü haberini aldıktan sonra evden çıkmayan anne Sabriye Doğan'ın ise üzüntüden hiç kimseyle konuşmadığı belirtildi.

Geri Dön