HABER

Şırnak'ta askeri hareketlilik

TSK'nın PKK ile Mücadele kapsamında operasyonlarını sürdürdüğü Şırnak ve sınır boyundaki hareketlilik devam ederken Cizre'den çıkan zırhlı araçlar operasyon için Cudi dağı eteklerine kaydırıldı.

Şırnak ve sınır boyunda bir ay aradan sonra bölgedeki askeri hareketlilik yeniden yoğunlaşmaya başladı. Özellikle Cudi, Gabar, Besta bölgesinde sabahın erken saatlerinde büyük bir askeri hareketlilik yaşandı. Türk Silahlı kuvvetlerinin yapmış olduğu operasyonlar Çırav dağının eteklerinde bulunan Görmeç ve Gündoğdu bölgesinde yoğunlaştı.

Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanlığı'ndan havalanan Skorsky helikopterleri operasyonların yoğunlaştığı bölgeye komando taşımaya başladı. İkinci büyük hareketlilik ise Cizre'de yaşandı. Sabahın erken saatlerinde 172. Zırhlı Piyade Tugayı'ndan çıkan çok sayıda zırhlı araç ve bu araçlarda görevli olan askerler, Cudi dağının eteklerinde bulunan Hisar, Çağlayan, Aksu, Yeditepe, Köserli, Tuşimya vadisi bölgesine kaydırıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevli askerler bu bölgede tespit edilen bir grup PKK'lıyı etkisiz hale getirmek için bölgede geniş çaplı bir operasyon başlattı. Tankların geçişi sırasında yol boyunca geniş güvenlik önlemleri alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön