HABER

Şırnak'ta Mehmetçik'e moral gecesi

Şırnak (AA) - Şırnak Yeşeren Gençlik Derneği, ülkenin çeşitli bölgelerinde vatani görevlerini yapacak olan 87/4 tertip askerler için moral gecesi düzenledi.

Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen gecede konuşan Yeşeren Gençlik Derneği Başkanı Hatice Atan, dernek olarak böylesi bir ortamda vatani görevlerini yapacak olan askerler için moral gecesi düzenlemeyi uygun gördüklerini söyledi.

Son zamanlarda Şırnak'ın kamuoyunda yanlış tanıtıldığını kaydeden Atan, şöyle dedi:

"Bilindiği gibi son zamanlarda huzurumuz için bu vatan uğuruna şehitler verdik. Belki de vermeye devam edeceğiz. Mehmetçik bizim için şehit oluyor, bizim de onları yaşatmamız en büyük görevimizdir. Kamuoyunca Şırnak yanlış tanıtılıyor. Olayların olduğu doğru, ancak bu olaylar şehir merkezinde olmuyor. Şunu hiç kimse unutmasın, en çok şehidi Şırnaklılar vermiştir. Şırnak bu ülkenin en güzel illerinden biridir. Yapılan haberlere dikkat edilmesini istiyoruz."

Yurdun çeşitli bölgelerinde vatani görevlerini yerine getirecek olan askerler ise böylesi kutsal bir görevi yerine getirecek olmaktan mutluluk duyduklarını söylediler.

Gecede müzik eşliğinde halaylar çeken askerlere yakınları "En büyük asker bizim asker" sloganları ile destek verdi.

Şırnak'ta vatani görevlerini yerine getirerek terhis olan askerler, geniş güvenlik önlemleri arasında kentten ayrıldı. Kent merkezinde toplanan askerler 50 araçlık konvoyla Diyarbakır'a doğru yola çıktı.

Geri Dön