Şırnak'ta operasyon hız kesmiyor

ŞIRNAK (İHA)- Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya karşı sürdürülen operasyonlar aralıksız olarak devam ederken sınır birliklerine askeri araçlar kaydırılılıyor.

Şırnak, Siirt ve Hakkari üçgeninde geniş çaplı başlatılan operasyonlara yaklaşık olarak 10 bin Mehmetçiğin katıldığı öğrenildi. Operasyonlara havadan kobra helikopterleri destek verirken, karadan ise tanklar ve havan toplarıyla teröristlerin geçiş noktaları bombalandı. Siirt'in Eruh ilçesinde bulunan Yassı Dağı'nda tespit edilen teröristlerin izini süren komandolar, hainleri Gabar Dağı'nda kıstırdı. Komandolar Seslice, Kırkağaç ve Karageçit köylerinin bulunduğu bölgeyi ablukaya aldı. Köylere yakın olan bölgeden zaman zaman silah seslerinin duyulduğu belirtildi.

OPERASYONLARDA TANKLAR ETKİLİ OLDU

Bestler Dereler Bölgesi ve Uludere'ye bağlı Hilal Köyü kırsalında başlatılan operasyonlara çok sayıda korucu katıldı. Mehmetçiğin aldığı istihbarat bilgisi doğrultusunda Hilal kırsalında devam eden operasyonlar genişletilerek devam ediyor. Operasyon birliklerine termal kameralı tanklar eşlik ederken, teröristlerin tespit edildiği alanlar bombalandı. Bestler Dereler Bölgesi'ne kaydırılan komandoların yanı sıra 23.Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakır Söğüt Tugayı'ndan kalkış yapan kobra helikopterleri de havadan destek sağlıyor.

SINIR BİRLİKLERİNE YENİ SEVKIYAT

Cizre'de bulunan Hisar Taburu'ndan çıkan çok sayıda askeri araç, öğle saatlerinde Silopi 23.Motorize Piyade Tugay Komutanlığı'na giriş yaptı. Sıkı güvenlik önlemleri altında Tugay Komutanlığında bekletilen araçlar daha sonra sınır birliklerine sevk edildi. Askeri birliklerin sınıra sevk edilmesiyle birlikte Cudi Dağı'nda yeni bir operasyon başlatıldı. 23. Motorize Piyade Tugay Komutanlığı'ndan kalkış yapan helikopterler Cudi Dağı'nın Bestasor bölgesine gün boyu asker taşıdı. Çalışkan Taburunda bulunan obüs toplarının da bu bölgeyi top atışına tuttuğu belirtildi.