Şırnak'ta terör örgütü ile sıcak temas sürüyor

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde terör örgütüne yönelik başlatılan hava destekli operasyonlarda sıcak çatışmanın yaşandığı öğrenildi. Çatışmanın yaşandığı bölgeye hava desteği ile indirme yapıldı.

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar aralıksız olarak sürdürülüyor. Dün, Genelkurmay Başkanlığı tarafından Şırnak'ın Bestler-Dereler Bölgesinde PKK terör örgütüne karşı başlatılan operasyonda çıkan çatışmalar sonucunda, biri kadın olmak üzere 10 teröristin etkisiz hale getirildiğinin bildirilmesinden sonra bugün de aynı bölgelerde hava destekli operasyonlarda sıcak çatışmanın devam ettiği öğrenildi.

Sabahın erken saatlerinde 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Skorsky ve Kobra tipi helikopterler sıcak çatışmanın yaşandığı operasyon bölgesine havadan ateş açarken, UH-1 ve Puma tipi helikopterlerle de operasyona yakın bölgelere asker indirildi. Bu arada Bestler Dereler bölgesinde devam eden operasyonlar kapsamında sınırdan sızmalara karşı alınan güvenlik önlemleri artırıldı. Cizre-Şırnak ve Şırnak-Uludere-Beytüşşebap yol güzergahlarında zırhlı araçlar eşliğinde mayın arama tarama çalışmaları sürdürülüyor. Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arazi arama ve tarama faaliyetinde, terör örgütü mensuplarınca kullanılan mağaralarda muhtelif gıda ve yaşam malzemesinin ele geçirilerek imha edildiği öğrenildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler