HABER

Şırnak'taki saldırıya tepki yağıyor

Şırnak'ta 35 köylünün F-16'lar tarafından öldürülmesi olayına sosyal medyada da tepki yağdı.

Şırnak'taki saldırıya tepki yağıyor
Şırnak'ın Uludere ilçesinde kaçakçılık yapan 35 köylünün F-16'lar tarafından bombalanarak öldürülmesi sosyal medyada da geniş yankı buldu.
[** **](http://yurthaber.mynet.com/detay/sirnak-haberleri/iddia-terorist-sanilan-20-kacakci-olduruldu/88609)
[ ****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/cesetler-sirnaka-getirildi-cesetler-sirnaka-getirildi/9300/237265/sayfa/1/)
[** **](http://haber.mynet.com/koylulerin-olumu-akpnin-33-kursunu-608974-politika/)
Gündeme bomba gibi düşen bu olayın ardından gazeteci ve yazarlar saldırıyla ilgili görüşlerini Twitter aracılığıyla aktardı.
Rotahaber'in sosyal medyada Uludere'deki saldırının yankılarını derledi:
**yildarado Yıldıray Oğur**
17 yıl once jetlerın bombaladıgı koyun hesabı sorulur mu dıye umıtle baslanan gun Uludere katlıamını ogrenmek. Mustafa Muglalinin Heronlari, F-16lari yoktu. Bayagi bi ilerlemisiz.Bu katliamin sorumlularinin adi da kislaya verilmez herhalde...
**tezcanah Ahmet Tezcan**
Şırnak'ta ölen terorist yahut kaçakçı olmuş ne farkeder? Onları bu sıfata mahkum eden Devlet-Terör Limited vicdan piyasasını da yönetiyor! Gelen tepkilerden çok net anlaşılıyor Kan-Kin Holding/Devlet-Terör Limited şirketinin vicdan piyasasında ne kadar etkili olduğu!
Suçlayan ile suçlanan arasında bir farkın kalmadığı ülkede yaşamak tutsaklığın en kahredici türüdür! Vuranın da vurulanın da savunucuları, birbirini suçlayanlar daha bir kaç gün önce kendi maaşlarına zam yaptılar! Neyi tartışıyoruz?
**ismet\_berkan İsmet Berkan**
Bakamayacağım resimler geliyor Şirnak'tan. Önemli bir soru: Bombalar Türkiye topraklarına mı düştü Irak topraklarına mi? Dur ihtari yapmadan, teslim ol demeden direkt oldurmenin bir adi var, unutmayin! O hukuk herkese bir gun lazim olur...
**barisyarkadas baris yarkadas**
Ne demişti Milli Savunma Bakanı: "TSK ile büyük bir uyum içinde çalışıyoruz." Çok uyumlu oldukları 35 köylünün öldürülmesiyle görülüyor.
**HasipKaplan Hasip Kaplan**
Cnn,ntv,habertürk,yandaş candaş medya haber kanalları 4 saat oldu otuz yurttaşımız Şırnak'ta F-16 bombalarıyla can verdi,haber değeri yokmu?
**HasipKaplan Hasip Kaplan**
Şırnak Uludere Gülsuyu(Bejehi)/Ortasu(Robaski) köyleri,sınırda uçakların kaçakçılıkları bombalaması sonucu çok sayıda sivil öldürüldü.
**ahuozyurt Ahu Ozyurt**
Strateji...Konsept!!! Oldu.. Peki..
**metehan\_demir Metehan Demir**
Sirnak'ta Heron ile katliam haberi ile ilgili sorumlularin inceleme basladi diye oyalamadan en kisa surede bilgi ve hesap vermesi gerekiyor
**aakadiroglu Abdullah Akadiroğlu**
Günaydın.Türkiye acayip bir provokasyonla güne uyandı. Şırnak'taki olaydan ne çıkacak merak ediyorum.örgüt sitelerinde provk. başladı bile.
**meryemgayberi meryem**
İnsanlığın haysiyetine sığmaz Uludere. Kim yaptıysa sığmaz. Bunun adı katliam.
erenegilmez eren eğilmez
TR'de haber kanalı falan yok, olağanüstü bir durum var. #uludere birinci haber ama yok, mevzu enflasyon tahminleri vs yayın akışları normal
**ekurkcu Ertuğrul Kürkçü**
Operasyonların sorumluluğunu bizzat üstlenen AKP hükümeti Uludere'deki katliamın dolaysız failidir. Cinayetin hesabı sorulacak.
**EmreUslu Emre Uslu**
Bu olayda sorular sunlar: 1) 60'a yakin kisinin odlgu yerde Heron goruntuleri nasil iyi tedkik edilmez? Kacakci ile PKK ayirt edilmez mi?


Geri Dön