HABER

Sırra kadem bastı! Özbekistan'dan açıklama geldi

Özbekistan Dışişleri Bakanlığının resmi yayın organı "DUNYO Haber Ajansı", Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, eski Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mareşal Raşid Dostum ve eski Belh Valisi Nur Muhammed Atta'nın aralarında bulunduğu üst düzey Afgan yöneticilerin ülkede bulunmadığını yazdı.

Sırra kadem bastı! Özbekistan'dan açıklama geldi

DUNYO Haber Ajansında yayımlanan haberde, Gani, Dostum ve Atta’nın da aralarında bulunduğu Afgan üst düzey yöneticilerin Özbekistan’da bulunduğuna dair bazı basın yayın organlarında çeşitli haberlerin yayımlandığı belirtildi. Resmi bilgilere göre, bu tür haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Taliban’ın Afganistan’ın kuzey vilayetleri ile başkent Kabil’i ele geçirmesinin ardından bazı basın yayın organlarında Gani, Dostum ve Atta’nın Özbekistan’da bulunduğuna dair çeşitli haberler yayımlanmış, Özbek makamları da bununla ilgili şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapmamıştı. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Gani Atta ve Dostum.. Bu General(!) Dostum yıllarca Sovyetlerle birlikte Afgan Mücahitlere karşı savaşmıştı.. Hangi ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmuş.. Hemde ABD'nin kontrolünde bir yönetimde.. hem Rusun hem ABD nin itiymiş demekki. İt için farketmez zaten. Yeterki kemiğini ver Sahibi olursun
hayırdır sende türkiyeye şeriat için darbe mi hazırlıyorsun?her haberin altında kafa kesenleri ballandıra ballandıra mücahit diyorsun.
bu kaçanların karısı kızı nerde diyordu bazıları.. Cevabını bugün bu sayfalarda birkaç haberde gördük.. Adamlar karıyı kızı coktan ABD'ye teslim etmiş zaten. Hepsi sahiplerinin kapısında yalvaryakar ağlayıp duruyor..
görevleri bitti.kimlik ve estetik ameliyatla yüzlerini değiştirip amerikada yaşayacaklar
Geri Dön