KADIN

Sırt ağrılarının nedeni bunlar olabilir!

 Sırt ağrılarının nedeni bunlar olabilir!

Sırt ağrısı, büyük göğüslere sahip kadınların en büyük problemi. Sırt ağrıları için jel üreten bir firmanın (Mentholatum) yaptığı anket sonucu kadınların %40'ının sırt ağrısından şikayet ettiği belirtildi.

Büyük göğüslere sahip kadınların sırt ağrısının dışında eklem ve kas şikayeti yaşadığı da belirtildi. Ancak bu ağrıların nedeni beden ölçülerine uygun giyinmemek, yüksek topuklu ayakabılar ve büyük boyutlu çantalar olarak açıklanıyor. Uzmanlar kilonun da büyük bir etken olduğunun altını çiziyor.


İşin ilginç noktasının da yapılan ankette 20'li yaşlardaki kadınların sorun yaşamasıydı. Genç yaştaki kadınların bu tür şikayetlerden yakınmasının fiziksel yapıdan kaynaklandığı, kilo problemi, yanlış sütyen ve kıyafet tercihleri olduğu belirtildi. Yüksek topuklu ayakkabıların, büyük boyutta ve ağır çanta taşımanın, vücut yapısına uygun kıyafet tercih edilmemesinin sonucunda bu tür hastalıklara davetiye çıkardığı açıklandı.

8


2010 yılında yayınlanan rakamlara göre, 5 yıl içinde kadınların giysi boyutlarının %45 oranında arttığı belirtiliyor. Yani neredeyse kas ve eklem ağrılarından muzdarip kadınların dörtte biri kilodan dolayı bedensel şikayet yaşıyor. Genç kadınlar için moda trendlerine ayak uydurmaya çalışmak ve kilo problemi sorunun bir parçası.

7


Beslenme uzmanı Sarah Brewer kilodan dolayı eklem ağrısı yaşayanların doktor kontrolünde kilo vermesini, sırt ve omuz ağrılarından şikayetçi olan büyük göğüslü kadınların da egzersiz ve spor yapmasını öneriyor. Brewer, 40'lı yaşlardaki kadınların dörtte birinin şikayetlerinin kilodan kaynaklandığını itiraf ettiklerini belirtti. Brewer, son olarak eklem ya da sırt ağrıları için hareket etmenin önemine dikkat çekti.

2

Sırt ağrılarına karşı aromaterapide bu yağlar kullanılabilir:

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön