Şişedeki mesaj yarım asır sonra ortaya çıktı

Dennis Komsa adlı bir çocuk tarafından 50 yıl önce Atlantik Okyanusu'na atılan şişe, ABD'nin New Jersey eyaletinde sahibini buldu.

Cam şişe, ABD'de geçtiğimiz yıl meydana gelen Sandy Kasırgası'nın ardından bir evin etrafındaki enkazdan çıktı. Şişede, "İlgili şahsa, lütfen aşağıdaki soruları cevaplayın ve alttaki adrese gönderin. Bu, Dennis Komsa (12) tarafından yapılan bilimsel bir araştırmadır" yazısı bulunuyor. Yazıda, şişeyi bulan kişinin, bunu nerede, ne zaman ve nasıl bulduğunu anlatması isteniyor.

Şişenin içinde ayrıca bir zarf ve posta ücretini karşılaması için bozuk para yer alıyor. New Jersey sahilinde okyanusa atıldığı yerden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan 16 Ağustos 1963 tarihli şişe, geçtiğimiz günlerde sahibine verildi. 1963'te 12 yaşında olan Komsa, yaklaşık yarım asır sonra okyanusa attığı şişeyi görmenin sürpriz olduğunu belirterek, "Birilerinin bunu bulacağını düşünerek suya atmıştım. Ancak şişenin bana döneceğini hiç tahmin etmemiştim" diye konuştu. (İHA)

ilginç haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
50 yıl sonra aynı adres ve aynı geçerli para. Bizde 50 yıl sonra ne ev kalır (gökdelen veya avm olmuştur) paramızın hali de malum.
yani herşeyi siyasete bağlamasanız olmuyor illa haberi okuduğumuza pişman edeceksiniz yani!!
10 yıl önceki para şuan geçmiyor :D
Yahu akp hukumetınde onu bıle tarıhı eser olarak kacırmaya paraya cevırmeye calısırdı yetkılıler. Hatta Faız lobısı ve yahudi lobısının sısesı der, Dırenıs ı sıseyle baslatmıs derlerdı. HAtta şişeyi atan bıkını gıymıs derdı. Vay Tayyıp vay, sende olmasan kımle dalga gecicez.
Kafanız bu eğlenceli haberi bile provokasyona çevirmeye çalışır dimi.Sen ve kafandakiler içine etmediniz mi yıllardır bu milletin.Sana tavsiyem Tükiye artık bu.Beğenmiyorsan sizin gibi Aydın ve modern insanlar için Avrupa kapıları açık ben Biran önce çık git.
bizde olsa onu bulan içine işerdi öyle öküzler var memlekette!
Türkiye'de böyle bişey olsaydı eğer; 50 yıl önceki bozuk para, tedavülden 5 kez kaldırılmış bir para olurdu.
Diğer Haberler