HABER

Sisli havalar astım hastalarını tehdit ediyor

KONYA (İHA) - Son günlerde yaşanan sisli havalar özellikle kronik astım ve bronşit hastalarını tehdit ediyor. Uzmanlar, astım hastalarını çok gerekmedikçe sisli havalarda dışarı çıkılmaması konusunda uyardı.

Uzmanlar, kış aylarının beraberinde getirdiği hava kirliliği ve soğuk havanın birçok hastalığı tetiklediğini belirterek, özellikle kronik astım hastalarının bu aylarda çok dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Isınmak için kullanılan kalitesiz kömürün yol açtığı hava kirliliğinin özellikle astım ve bronşit hastalarını olumsuz etkilediğini dile getiren uzmanlar, sisli havaların bu tür hastaları etkilediğini söyledi. Bu tür hastaların özellikle hava kirliliğinin arttığı akşam saatlerinde dışarı çıkmaması
gerektiğini vurgulayan uzmanlar, sisli havalarda ise kesinlikle astım hastalarının dışarı çıkmaması gerektiğini kaydetti. Hava kirliliğinin sadece astım hastalarını değil tüm insanları tehdit ettiğini dile getiren uzmanlar, kronik kalp, böbrek, karaciğer hastalarının da kirli havadan olumsuz etkilendiğini ve hastalıklarını ağırlaştırabildiğini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön