HABER

Sivas olaylarının 25. yılı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: - "Ne kadar süre geçerse geçsin katliamlara verdiğimiz kurbanlar için adalet arayışımız devam edecek. Biz çok iyi biliyoruz ki Sivas katliamının tüm sorumluları bulunup cezalandırılmadığı sürece bu ülkeye adalet gelmez"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Ne kadar süre geçerse geçsin katliamlara verdiğimiz kurbanlar için adalet arayışımız devam edecek. Biz çok iyi biliyoruz ki Sivas katliamının tüm sorumluları bulunup cezalandırılmadığı sürece bu ülkeye adalet gelmez." ifadesini kullandı.

Ağbaba, Sivas olaylarının 25. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, Sivas'ta yakın tarihin en kara günlerinden birinin yaşandığını, acı ve hüznün halen sürdüğünü belirtti.

Veli Ağbaba, olayın sorumlularını milletvekili yapanların, katliama karışmış sanığı korumaya alanların, Alevi evlerine işaret koyanların, "Cemevleri cümbüş evleridir." diyenlerin, bu eylemin ve bu zihniyetin devamı olduğunu savundu.

CHP'nin, Meclise konunun aydınlatılması ve yaraların sarılması için çok sayıda kanun teklifi ve önerge verdiğini, olayla ilgili çok sayıda rapor hazırladığını aktaran Ağbaba, şunları kaydetti:

"Her zaman olduğu gibi AKP milletvekillerinin oylarıyla önergelerimiz reddedildi. Çünkü gerçeklerle yüzleşmekten korktular. Ne kadar süre geçerse geçsin katliamlara verdiğimiz kurbanlar için adalet arayışımız devam edecek. Katliamlardaki her türlü soru işareti aydınlatılmadan, sorumlularla hesaplaşılmadan yürekler soğumayacaktır. Biz çok iyi biliyoruz ki Sivas katliamının tüm sorumluları bulunup cezalandırılmadığı sürece bu ülkeye adalet gelmez. Sivas'tan, Suruç'a, Ankara Garı'ndan Reyhanlı'ya tüm katliamların aydınlatılması için mücadelemizi sürdüreceğiz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön