Sivas'ta acı olay... Temas ettiği kene hayatına mal oldu

Sivas'ın Hafik ilçesinde, koyunlarının yününü kırktığı sırada keneye temas eden çiftçi Ali Kavak (42), Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sivas'ta acı olay... Temas ettiği kene hayatına mal oldu

İlçeye bağlı Karlı köyünde çiftçilikle uğraşan evli ve 3 çocuk babası Ali Kavak, koyunlarının yününü kırktığı sırada hayvanlardan birinin üzerindeki keneyi fark ederek çıkarmaya çalıştı. Keneye eliyle temas eden Kavak birkaç gün sonra yüksek ateş şikayetiyle Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan tetkiklerde Kavak'ın KKKA hastalığına yakalandığı belirlendi. Yoğun bakımda tedavi gören Kavak, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti. Yakınları tarafından hastane morgundan alınan Kavak'ın cenazesi köyünde toprağa verildi.

(DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Arkadaş o kenelere nasıl genetik bir virüs yükleyip saldılar piyasaya anlamıyorum. Dünyanın en zehirli hayvanları akrep yılan ısırınca bile insanlar ölmeyip kurtarılabilirken, küçücük bir kene hangi virüsü taşıyor.. Devlet bu işe el atmalı.. Bu kırım Kongo dedikleri kene, kesinlikle biyolojik bir silah..
Aynen
Kesinlikle var birsey eskiden yoktu böyle şeyler bakın samsun Ladik gölünde İsrail sazani atmışlar bütün balıkları yiyorlar kim attı onları gole ülke her yerden saldırıya ugruyor
@mustafa_1986_yfcys Vırüsün adı chtorroccus megalinatila.çok tehlikeli bir virüsdür.
Allah cümlemizi muhafaza etsin ölüm bu kadar yakın işte Allah rahmet eylesin
keneye dokunmayla ölünmez başka bir şey vardır bu olayda
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler