HABER

Sivas'ta polis, kavga edenleri görüntülemek isteyen gazetecileri tartakladı

Sivas’ta iki grup arasında yaşanan kavgayı görüntülemek isteyen gazeteciler, polislerin saldırısına maruz kaldı. Yaşanan hazin olay sonrasında Sivas Valisi Salih Ayhan, duyduğu üzüntüyü dile getirerek "Olayın sorumluları hakkında gereken inceleme yapılacaktır" dedi.

Olay, akşam saatlerinde Sivas kent merkezinde bulunan Hayrisığırcı Caddesi’nde yaşandı. İki grup arasında çıkan kavgada bıçak kullanıldı. Polis olaya müdahale etti.

GAZETECİLER TARTAKLANDI

Olayı duyan basın mensupları da olay yerine giderek görüntü almaya çalıştı. Ancak, alışılanın aksine gazetecilere, kavga eden taraflar değil, olay yerinde bulunan polisler müdahale etti. Basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalışan polis memurları, görüntü alınmasının suç olduğunu ileri sürüp bir iki basın mensubunu tartakladı ve görüntü almalarını engellemeye çalıştı. Görüntü almaya çalışan bir basın kameramanını, polis "konuşacağız" diyerek bir arka sokağa çekmeye çalıştı. Darp edilebileceğini düşünen kameraman olay yerinden uzaklaşmadı. Bu anlar basın mensupları tarafından anbean kaydedildi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

Yaşanan olayın ardından Sivas Valisi Salih Ayhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Basının haber alma ve yayma özgürlüğü engellenemez. Yaşanan olayın sorumluları hakkında gereken inceleme yapılacaktır" dedi. (İHA)

1111111

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
polis saldırmaz yıllardır düşman gibi gördünüz kalem sizde yazın bakalım istediğiniz gibi şarlatanlar
gözün kör kulağın sağır olmuş senin gibiler ne görse boş
her polis bir değil elbet ama çıkarılan keyfi kanunlarla polise yapmayacağı şeyi yapmasına neden oluyorlar.Duaunsene dünyanın neredlsinde var emniyet mensuplarının bir olayda resminin cekilemeyecegi.ama son kanunla oda çıkarıldı.Polisler vazifeden vazife çıkarıyor oyuzden
Soylu efendinin eserleri bunlar
her polis bir deyil seviyoruz polisleri bazıları gaddar oluyor yapacak bi şe yok
Geri Dön