HABER

Sivas'ta şaşkına çeviren olay! Helikopter, akaryakıt istasyonuna inip yakıt aldı

Sivas'ta son günlerin en ilginç olayı yaşandı. Koyulhisar ilçesinde bir akaryakıt istasyonunun bahçesine inen helikopteri görenler şaşkına döndü. İstasyonda bulunan bir tankerden yakıt atan helikopterin o anları, sosyal medyada da gündem oldu.

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde çok ilginç bir olay yaşandı. Akaryakıt istasyonuna inen helikopteri görenler gözlerine inanamadı. Şaşkına çeviren anlar, istasyonun güvenlik kameralarına da yansıdı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Kaydedilen görüntüler sosyal medyada "Akaryakıtı biten helikopter akaryakıt istasyonuna acil iniş yaptı" şeklinde paylaşılsa da durum aslında görülenden biraz farklıydı.

e918e0b4-4911-4779-a2b7-79cf26705237

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

İlçede şaşkınlığa neden olan helikopterin TEİAŞ adına yüksek gerilim hatlarının kontrolünü yapan özel bir enerji firması tarafından kiralandığı öğrenildi. Helikopterin planlı olarak istasyonu iniş yaparak özel helikopter yakıtı aldığı anlaşıldı.

0da35b27-4b43-4308-89b6-07735a22bc32

“İLK DEFA BAŞIMIZA BÖYLE BİR ŞEY GELİYOR”

Akaryakıt istasyonu çalışanlarından Çetin Meletli, ilk defa böyle bir olayla karşılaştıklarını söyleyerek, "Yüksek gerilim hatlarını kontrol eden helikopter acil iniş yapmak istedi. Bizim de sahanın müsait olduğunu görünce yaktı ikmali için bizim sahayı tercih etti. Bizden izin alarak geldiler. Acil olarak indiler. Memleketimizde de ilk defa böyle bir şey oluyor. Sanayi esnafı heyecanla izledi. Helikopter fazla beklemedi. Yakıt ikmalini yapıp sonra görevine devam etti. İlk defa başımıza geliyor. Şok içinde izledik. Bize de güzel bir anı oldu" dedi. (İHA)

e66f56b9-c938-458e-ab45-c34fcd309b69

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler