HABER

Siverek'te elektrik faciası

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde elektrikten kaynaklanan 3 olayda 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı, 6 kişi de zehirlendi.

İlçede bir aydan beri devam eden elektrik kesintileri yüzünden evlerini tüpgazla çalışan lüks lambayla aydınlatmaya çalışan iki aileden 6 kişi zehirlendi. Esmerçayı ve Selimpınar mahallelerinde meydana gelen zehirlenmede ilk olay, Esmerçayır Mahallesi 1 Sokak'ta ikamet eden Belet ailesinin evinde meydana geldi. Meral Belet'in babası Sedat Belet'i cep telefonundan araması ve telefonu kapatması üzerine olay ortaya çıktı. Durumdan şüphelenen baba Sedat Belet, evde eşi ve çocuklarını baygın yerde yatarken buldu. Cep telefonu sayesinde eşini ve çocuklarını ölümden döndüren baba Belet, eşi Hanım (37) ile çocukları Mehtap (14), Koçali (4), Meral (18) ve İpek'i (11) komşularının yardımıyla Siverek Devlet Hastanesi'ne götürdü.

Tüpten sızan gazdan dolayı yaşanan ikinci zehirlenme olay ise Selimpınar Mahallesi Kümevleri 5. Sokak'ta ikamet eden Hüseyin Tato (65) isimli şahsın evinde yaşandı. Komşuları yemek getirmek için eve geldiklerinde Hüseyin Tato'nun yerde yattığını gördü. Hüseyin Tato'nun oğlu Selimpınar Muhtarı Bubo Tato, yerde yatan babasını komşularının yardımıyla Siverek Devlet Hastanesi'ne götürdü.

Zehirlenen 6 kişi Siverek Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk tedavilerinin ardından taburcu edildi.
Siverek İlçesi'nde meydana gelen 3. elektrik kazası ölümle sonuçlandı. İlçeye bağlı Karakeçili Beldesi'nin Keş Köyü'nde elektriklerin kesilmesiyle meydana gelen olayda, arızayı tamir etmeye çalışan Mahmut Aslan, Ahmet Aslan ve Sinan Çağlayan elektrik akımına kapıldı. Çevredekiler tarafından Siverek Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Mahmut Aslan (22) hayatını kaybetti. Diğer yaralılar Ahmet Aslan ve Sinan Çağlayan, yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön