HABER

Sivil halktan TEKEL işçilerine destek

TEKEL işçilerinin Türk-İş Genel Merkezi’ndeki eylemleri 9. gününde devam ediyor.

TEKEL işçileri, direnişlerinde 9. günlerini doldururken, işçilere destek ziyaretleri de devam ediyor. Siyasi Partiler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlardan TEKEL işçilerinin Türk-İş Genel Merkezi önünde gerçekleştirdikleri eyleme katkılarını sürdürüyor.

Bugün, Yenimahalle’de aşure günü yapan MHP delegelerinin aşurelerini yemeyerek, eylemlerini sürdüren işçileri getirdikleri gözlendi. Ziraat Odaları da kumanya göndererek, eyleme destek verdi. CHP ve MHP tarafından işçilere sürekli kumanya gönderileceği bildirildi. ODTÜ Öğretim Üyeleri Vakfı da yarın bin 500 kişilik kumanyayı işçilere gönderecek. DİSK ve İşçi Partileri de zaman zaman sıcak çorba ve kumanya ile işçilere destek oluyor.

Ankaralı vatandaşlar da özellikle kadın işçileri evlerinde misafir etmek için taleplerde bulunuyorlar. Türk-İş Genel Merkezi civarındaki esnaf işçilerden çay ve yemek paraları alamayarak, destekte bulunuyor. Bugün, Sakarya esnafının da toplanarak, işçilere hem destek ziyaretinde bulunacakları, hem de yiyecek yardımı yapacakları belirtildi.

Ankaralı taksi şoförleri de “işçiler nereye giderse gitsin taksi ücreti almayacağız” diyerek işçilere desteklerini açıkladılar. Öte yandan, eylemim ilk günlerinde revire başvuran işçilerde üst solumun yolları enfeksiyonlarının baş gösterdiği belirtiliyor. Ayrıca, ilaç sıkıntısı nedeniyle şeker ve tansiyon hastalarının durumlarının kritik olduğu ifade ediliyor. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön