Siyanür içerek intihar eden 4 kardeş kimsesizler mezarlığına defnedilecek

İstanbul Fatih'teki evlerinde ölü bulanan 4 kardeşin cesetleri üzerinde yapılan ilk incelemede, siyanür zehirlenmesi belirtileri tespit edildi. Öte yandan kardeşlerin cenazesi için halen yakınlarından başvuru yapılamadı. Cenazeler yakınları tarafından alınmaması durumunda kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

İsanbul Fatih'te ihbar üzerine polis ekiplerinin gittiği ve kapısında "Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin." notuyla karşılaştığı dairede ölü bulunan 4 kardeşin cesetleri, Adli Tıp Kurumunda inceleniyor.

SİYANÜRLE ZEHİRLENME BELİRTİLERİ TESPİT EDİLDİ

Cesetler üzerindeki ilk incelemede, siyanürle zehirlenme belirtileri tespit edildiği öğrenildi.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA DEFNEDİLECEKLER

Bu arada, 4 kardeşin cenazelerini almak için yakınlarından kimse başvuru yapmadı. Yakınları tarafından alınmaması durumunda cenazeler, İstanbul Büyükşehir Belediyesince kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

Ekiplerin yaptığı ilk incelemede, cesetlerin bulunduğu eve dışarıdan bir müdahale olmadığı belirlendi. Ölümlerin aynı anda mı yoksa farklı zamanlarda mı olduğunun Ali Tıp Kurumunun hazırlayacağı kesin rapor sonucunda belirleneceği kaydedildi.

Öte yandan polis ekipleri, yetişkin kardeşlerin komşularının ifadelerine başvurdu. Satışı yasak olan siyanürün nasıl temin edildiğine ilişkin araştırma yapılıyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi'ndeki bir evde yaşayanlara ulaşılamadığı ihbarı üzerine, dün gece adrese giden polis ekipleri, Cumhuriyet savcısının talimatıyla girdikleri dairenin kapısında "Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin." notuyla karşılaşmıştı.

Yapılan incelemede Cüneyt (48), Oya (54), Kamuran (60) ve Yaşar Yetişkin (56) kardeşlerin hayatını kaybettiği belirlenmiş, kapıdaki not ve evdeki koku nedeniyle ortamda kimyasal madde olması ihtimaline karşın AFAD ve polis ekiplerince yaklaşık 2,5 saat inceleme yapılmıştı.

İncelemenin ardından cesetler, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
ekonomi iyi diyenler... bu haber sizin için..
bos bos konusup ortami germekten baska bir halt ettiğin klavye bozuntusu
a... a... ekonomiyle ne ilgisi var.
her şeye bir gulp buluyorsunuz ya size yazzıklar olsun böyle bir yerde en az ev fiyatı 400/500 binlira eder bir esnafda olsa o sermaye 6 ayda bir daire alır
kusura bakma ama biliyormuydun kendindeki benliğini seningibi adamlar yaşamında birini taşıyamaz.bir iki olayda adama iyidir hoş der birde bakmışsın bir iki olayda sanki o diyen kendi degilgibi hiçbişey yaşamamışgibi soguk biryüz ve yüzsüzlükle okadar yaşadıgı halleri detayı yıkıp hiçe sayıp hiçbir anısı kanısı olmadan yıkmış gitmiş sendeki kişiligin uzantısı bu,ve ben bu halleri yaşama yaşam etmem ondan ve yaşamından hiçbir beklentim olmaz beni yıkamasınlar diye işi en baştan sağlam sıkı tutar hamlelerini hallerinde görürüm.bir çiçekle yazı getirdin bir olaylada devleti bitirdin ha iyimiş.
ekonomimiz çok iyi beyler dağalın
Dün antidepresan ilaç içip ölmüşlerdi,bugün siyanür içmişler.Olayın aslı kardeşlerde biri diğerlerinin içtiği suya siyanürü katıyor onları öldürüyor.en sonda kendisi intihar ediyor.
@mfid yine de acı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler