Muhammed Mursi defnedildi

Mısır Başsavcılığı tarafından ülkenin demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin defni için izin verildi. Muhammed Mursi'nin naaşının aile kabristanına defnedilmesi yönündeki talep ise Mısır makamlarınca reddedildi. Mursi, güvenlik önlemleri altında Kahire'nin doğusuna defnedildi.

Muhammed Mursi defnedildi

Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin cenazesi, Kahire'de yoğun güvenlik önlemleri altında yerel saatle 05.00'te Kahire'de defnedildi.

Alınan bilgiye göre, Muhammed Mursi'nin defni sırasında yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Mursi'nin cenazesi, Kahire'nin doğusunda, Medinet Nasr semtindeki Müslüman Kardeşler'in (İhvan) mürşitlerinin defnedildiği kabristanda toprağa verildi.

Yerel saatle 05.00'te gerçekleştirilen define, Mursi'nin ailesi ve avukatlarının dışında kimse katılmadı.

MAHKEME SALONUNDA VEFAT ETTİ

Mısır'da askeri darbeyle iktidardan uzaklaştırılan 67 yaşındaki Mursi, "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı mahkeme salonunda vefat etmişti.

Muhammed Mursi, eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'i istifaya zorlayan 2011 yılındaki halk devriminin ardından 2012'de ülke tarihinde demokratik yollarla göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı olmuştu.

Mursi, 3 Temmuz 2013'te dönemin Savunma Bakanı ve ardından Cumhurbaşkanı olan Abdulfettah es-Sisi tarafından gerçekleştirilen askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılmıştı.

Mısır devlet televizyonunda, "Muhammed Mursi'nin iyi huylu bir tümörü bulunduğu, sürekli tıbbi gözetim altında olduğu ve ölümünün kalp krizinden kaynaklandığı" iddia edilmişti.

Mısır Başsavcılığı daha önce yaptığı açıklamada, Mursi'nin hastaneye getirildiğinde vefat etmiş olduğunu bildirmişti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
Ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi de tartar.. Hak hukuk adalet. Herkes için adalet !
"Demokrasi " he!!! "Ayarını Bozduğunuz Dünya " öylemi!!! "Sizi de tartar" !!! Unutma Bu laflarını! Adam öldükten Bir hafta sonra" Mahkemenin Kararıdır.Uygulayacağız!"Diyerek, Ölmüş bir İnsanı Mezarından Çıkarıp Asan İstiklal Mahkemelerinin Hakimlerine Cellatlarınada Lazımmı o bahsettiğin Adalet? Yıkılacak! eninde sonunda Yıkılacak! Hepsinde Hesabı Sorulacak!
adamı öldürdüler, sisinin cehennemde bile yeri yok
Hak hukuk adalet herkese lazım.. Demokrasi.. demokrasi.. demokrasi..
once bize lazim
@r.etkar :D Türkiye, mısır değil canım benim hayaller paris ama gerçekler adana
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler