HABER

Skoda, Fabia'nın lansmanını Cenevre'de yapacak

İSTANBUL (İHA) - Skoda, Yeni Fabia'nın dünya lansmanının 2007 yılında Cenevre Auto Show'da gerçekleştirecek. Dördü benzinli ve 3'ü dizel olmak üzere toplam 7 farklı motor seçeneği ile satılacak olan Yeni Fabia, sınıfındaki otomobiller içerisinde en geniş arka diz mesafesi ve başüstü boşluğu, ön kısımda seyahat edenlere de geniş alanda keyifli bir yolculuk imkanı sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 1.5 milyondan fazla satan Fabia'nın ilk modelinin Skoda tarafından geliştirilmesi ile hayat bulan Yeni Skoda Fabia tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Sınıfındaki otomobiller içerisinde en geniş arka diz mesafesi ve başüstü boşluğuna sahip olan Fabia ön kısımda seyahat edenlere de geniş alanda keyifli bir yolculuk imkanı sunuyor. Yeni Fabia önceki modellerinden daha uzun. Bunun sebebide ön tamponundaki yeni dizaynı. 3992 mm X 1642 mm X 1498 mm ölçülerine sahip olan Fabia sınıfının en genişi. Ön ve arka tarafta daha fazla kullanım alanı sunan otomobilin 300 dm3 lük bagaj hacmi bulunuyor. Arka koltukların yatırılması ile birlikte bu rakam 1163 dm3'e kadar çıkartılabiliyor.

Yeni Fabia'da emniyet, konfor, mükemmel sürüş özellikleri, sağlam yapısı hemen dikkat çekiyor. Yeni dizayndaki dış renkleri iç mekandaki yüksek kaliteli ve farklı renklerdeki aksesuarlarıyla mükemmel bir uyum içerisinde. Yeni Fabia'da emniyet ile ilgili birçok eklemede hemen göze çarpıyor. Ön ve arka kısımdaki yolcular için perde hava yastıkları yer alıyor. Arka kısımda çocuk koltuğunuzu emniyet kemeri ile birlikte sabitleme imkanı veren Yeni Fabia'da herhangi bir çarpışma anında çocuk koltuğunun ileri haretket etmesini engelleyen ekstra güvenlik özelliği de yer alıyor. Skoda, kullanıcılarına yeni modelinde 5 vitesli manuel şanzıman yerine 6 şanzımanlı Tiptronic vites, elektronik olarak kontrol edilebilen Climatronic havalandırma imkanı sunuyor. Teknolojik bakımdan da yoğun bir donanımı bulunan Yeni Fabia, bluetoothlu cep telefonları, MP3 çalarlar ve iPod'lar için kullanım kolaylıkları sunuyor.

Skoda, Yeni Fabia'yı 4'ü benzinli ve 3'ü dizel olmak üzere toplam 7 farklı motor seçeneği ile piyasaya sunacak. Otomobilin, 1.2 HTP/60 Hp, 1.2 12V HTP/) 70 Hp, 1.4 16V/85 Hp ve 1.6 16V/105 Hp benzinli, 1.4 TDI PD/70 Hp, 1.4 TDI PD/ 80 Hp ve 1.9 TDI PD/105 Hp dizel motor seçenekleri bulunacak. Yeni Fabia'nın dünya lansmanı 2007 yılında Cenevre Auto Show'da yapılacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön