Skype’da düştüğü tuzak, hayatına mâl oldu

İnternet ortamında kurulan bazı arkadaşlıkların sonu iyi bitmeyebiliyor.

Skype’da düştüğü tuzak, hayatına mâl oldu

17 yaşındaki Daniel Perry’nin kurmak istediği arkadaşlık da gencin sonunu getirdi.

17 yaşındaki İngiliz genç Daniel Perry, Skype üzerinden kurduğu arkadaşlığın ummadığı bir şekilde sonuçlanınca ağır bir bunalıma girdi. Bunun sonucunda kendini köprüden aşağı bırakarak hayatına son verdi.

Karşı tarafta kendisiyle aynı yaşlarda bir kız olduğunu düşünen ve uzunca bir süre muhabbet eden Perry, daha sonra bunun bir tuzak olduğunu anladı. Karşıdaki kişi kız olmadığını ve para vermediği takdirde tüm yapılan konuşmaları yayınlayacağını dile getirdi. Bunun üzerine oldukça sarsılan Daniel Perry, yaşamanın artık hiçbir değeri olmadığı kanısına vardı. Bunun sonucunda ise kendini en yakın köprüden azgın sulara bıraktı. Anında kurtarma çalışmaları başlatılan ve kurtarıldıktan sonra da yaşamaya devam eden Perry, bir süre sonra hayatını kaybetti.

İnternet her ne kadar eğlenceli bir ortam da olsa girilen ortamlara dikkat edilmesi gerekiyor. Artık hayatın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen sosyal ağlar ve mesajlaşma yazılımları kötü niyetli insanların hedef noktası haline gelmiş durumda. Dolayısıyla güvenmediğiniz insanlarla sıkı diyaloglara girmenin başınızı belaya sokabileceğini unutmamanız gerekiyor.

Geçmişten Günümüze PlayStation Grafikleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler