Sobalı fuhuş minibüsü

Isparta Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Karavan' isimli fuhuş operasyonunda, dört kişi gözaltına alınırken, fuhuş için özel dizayn edilmiş bir de minibüs ele geçirildi.

Isparta Emniyet Müdürlüğü tarafından fuhuşla mücadele kapsamında yapılan 'Karavan' adlı operasyonda daha önceden insan ticareti yapmak ve fuhşa aracılık etmek suçlarından sabıkalı M.D. isimli şahsı organize suç örgütü kurarak yabancı uyruklu kadınlara minibüste fuhuş yaptırdığı gerekçesiyle gözaltına aldı.

Emniyet sabıkalı M.D'nin Gürcistan'dan yabancı uyruklu kadınları getirterek, Isparta ve ilçelerinden gelen müşterilere pazarladığını, yakalanmamak için özel dizayn edilmiş bir minibüste fuhuş yaptırdığını belirledi. Ele geçirilen minibüste, soğuk havalarda kullanılmak üzere bir de soba kurulduğu dikkat çekti.

Çünür ile Bozanönü köyü arasında kalan boş arazide 32 DN 369 plakalı minibüs içinde iki müşteri fuhuş yaptığı sırada suçüstü yakalandı. Suç örgütü lideri M.D. ile birlikte örgüt üyeleri K.T., M.D.' nin yeğini A.A. ve Gürcistan' dan kadınların getirilmesine organize eden M.P. adlı Gürcistan uyruklu bayan gözaltına alındı.

Şahsıların evlerinde yapılan aramada fuhuş yapmak üzere Türkiye'ye getirildikleri anlaşılan dört Gürcistan uyruklu kadın Emniyet'e getirilerek ifadeleri alındı. Zührevi Hastalıklar Hastanesi'ne gönderilen kadınlardan birinin frengi, diğerinin hepatit B hastalığı taşıdığı anlaşıldı. Gözaltına alınan suç örgütü lideri M.D. ile birlikte üyeler K.T., M.P. ve A.A. Adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler