HABER

Şofbenden zehirlenen öğrenci toprağa verildi

ORDU (İHA) - Ordu'nun Fatsa ilçesinde şofben zehirlenmesinden hayatını kaybeden ilköğretim okulu öğrencisi, gözyaşları arasında toprağa verildi. Fatsa ilçesinde 4 Ocak 2009 Pazar akşamı duş almak için banyoya giren Onur Berber'den (13) ses gelemeyince kilitli olan kapı ailesi tarafından kırıldı ve içeri girildi. Baygın halde bulunan Onur Berber, Fatsa Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Yapılan ilk müdahalenin ardından Samsun OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Onur Berber, burada 4 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Fatsa Atatürk İlköğretim Okulu son sınıf öğrencisi Onur Berber'in ölümü, tüm okulu yasa boğdu. Onur Berber için bu sabah 10.30'da okul önünde bir tören düzenlendi. Arkadaşları Onur Berber'in 8/B sınıfındaki sırasını çiçeklerle donattı. Onur Berber'in cenazesi daha sonra namazı kılınmak üzere Orta Büyük Camii'ne götürüldü. Okul arkadaşları Onur Berber'i cami bahçesinde de yalnız bırakmadı. Cami bahçesinde Onur Berber'in acılı babasına başsağlığı dileyen gözü yaşlı öğrencileri, baba Fahrettin Berber, "Çocuklar biz de çok üzgünüz, siz de çok üzgünsünüz. Ama Allah onu bizden daha çok seviyormuş ki yanına aldı. Siz şimdi eğitiminize devam edin" diyerek teselli etti.

Onur Berber'in babası Fahrettin Berber, oğlunun zehirlenmesinden kısa bir süre sonra haberi olduğunu belirterek, "Oğlum pazartesi günü okula gideceği için banyo yapmak istemiş. O sırada da annesi akşam namazı kılmak için abdest almaya gitmiş. Onur'a seslenmiş, Onur karşılık vermeyince bir daha seslenmiş ama yine yanıt alamamış. Bu defa kapıyı kırmışlar ve yerde baygın yatarken bulmuşlar. Ben tüm ailelere sesleniyorum. Çocuklarını tek başına banyo yaptırmasınlar. Yaptırsalar bile mutlaka bir cam açık olsun veya kapının kilidi açık olsun. Bizim içimiz yandı, başka aileler yanmasın" dedi. Onur Berber, cuma namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Sakarya Mahallesi Köprübaşı semtinde bulunan aile kabristanlığından toprağa verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön