Şoförler operasyonun sona ermesine sevindi

Şoförler operasyonun sona ermesine sevindi

ŞIRNAK (İHA) - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), terör örgütü PKK'ya yönelik olarak düzenlediği sınır ötesi kara operasyonunun sona ermesi Irak'a mal götüren Tır şoförlerini sevindirdi.

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'ndan Irak'a giriş yaparak ticari malzeme taşıyan Tır şoförleri, kara operasyonunun sona erdirilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, yaşanan gerginliğin sona ermesinin en çok kendilerine olumlu yansıyacağını ifade etiler.
Tır şoförleri Irak'a geçiş yapan şoförlerin büyük bir bölümünün bölge insanı olduğunu kaydederek, "Burada tek sermayemiz kamyon ve Tırlarımızdır. Onunla da Irak'a yük getirip götürüyoruz. Başka bir işimiz yoktur" dediler.

Bu arada, kara operasyonu sırasında araç giriş ve çıkışlarında beklenen düşüşün aksine, yükselişin kaydedildiği Habur Sınır Kapısı'nda operasyonun sona ermesi üzerine araç yoğunluğunun daha da arttığı belirtildi. Habur Sınır Kapısı'nda Şubat ayında gerçekleşen araç giriş ve çıkışlarının Ocak ayına göre daha fazla olduğu öğrenildi.