HABER

Sofuoğlu Fransa'da tarih yazdı

Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonası'nın Fransa'da yapılan 12. ve son etabında 2. olan Kenan Sofuoğlu, genel klasmanda 3. sırayı aldı.

Winston Tek Kate Honda takımı adına yarışan Kenan Sofuoğlu, Fransa Magny Cours pistinde 39 pilotun mücadele ettiği son yarışı, 2. sırada tamamladı. Yarışta Charpertier birinci, Parkes ise üçüncü oldu. Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonası bu yarışla tamamlanırken,genel klasmanda Charpertier birinci, Curtain ikinci ve Kenan Sofuoğlu üçüncü oldu. 2004 yılında Avrupa Şampiyonası Superstock kategorisinde 3. ve 2005 yılında FIM Superstock Dünya Kupası'nda 2. olan Sofuoğlu, bu yıl da bir üst sınıf olan Dünya Süpersport Şampiyonası'nda üçüncülüğü elde etmeyi başardı. Kenan Sofuoğlu, Şubat ayında başlayan ve bugün sona eren Dünya Supersport Şampiyonası'nın 11 yarışında start aldı ve 7 kez podyuma çıktı. Sofuoğlu, sezon boyunca 2 birincilik, 2 ikincilik ve 3 üçüncülük ile genel klasmanda 3. oldu. Winston Ten Kate Honda takımına bu sene katılan Sofuoğlu, yarıştan sonra yaptığı açıklamada, "İlk 5 hedefiminin önünde şampiyonayı 3. olarak tamamladım. Benim için hedeflenen derecenin çok önüne geçmem ve her geçen gün deneyim kazandığımı, herkese göstermekteyim. Çok iyi bir tempo yakaladım ve bundan sonraki yarışlarda seviyemi daha da yükseltip daha büyük dereceler elde etmeye devam edeceğim" diye konuştu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kenan'ın dünyanın sayılı organizasyonlarından birinde ve yüzlerce ülkenin canlı izlediği bir yarışta yer almasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Kenan artık dünya takımlarının izlediği bir sporcu konumuna geldi ve MOTO GP pilotu olup burada kürsüye çıkıncaya kadar ilgi ve desteğimiz sürecek" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön