HABER

Soğuk, hayatı olumsuz etkiliyor

SİVAS (İHA) - Sivas'ta hava sıcaklığının - 20'lere kadar düşmesi hayatı olumsuz etkiliyor. Önceki gün yağan kardan sonra hava sıcaklığındaki düşüş nedeniyle sular buz tuttu. Özellikle açık alandaki suların akarken donduğu gözlendi.

Bu arada, su abonelerini bir kez daha uyaran belediye yetkilileri, abonelerin su tesisatlarını izole etmemelerinden dolayı suların buz tuttuğunu, su sayaç ile borularının da patladığını belirterek, "Geçen hafta yaptığımız tüm uyarılara rağmen bir çok abonemizin sularının donduğuna ve su sayaçlarının patladığına yönelik ihbar geldi. Kış mevsiminde su sıkıntısı çekilmemesi için bir an önce izole işlerini yaptırmaları gerekiyor" dedi.

Bu arada, su sayaç tamircileri işlerinin arttığını belirterek, "Don olaylarında su tesisatı içerisindeki su buz haline dönüşüyor ve buzun hacmi genişleyince sıkışma oluyor. Özellikle eskimiş tesisatlar ile su sayaçlarında buzun hacminin genişlemesi ile patlamalar yaşanıyor. Bunların önüne geçmek için mutlaka izole edilmeli" diyerek vatandaşları uyardı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön