HABER

Soğuk ve yağışlı hava etkisini sürdürecek

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava önümüzdeki günlerde de etkisini sürdürecek. Kıyı bölgelerde yağış ve fırtına etkili olacak, iç bölgelerde ise sıcaklıklar önemli oranda azalacak.

İstanbul'da, etkili yağışın görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle transit gemi geçişlerine kapatılan İstanbul Boğazı, dün akşam saatlerinde trafiğe açıldı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, yağış bugün de sürecek, hava sıcaklığı ise en yüksek 13, en düşük 8 derece olacak. İstanbul'da yağışlı havanın Çarşamba gününe kadar süreceği belirtildi.

Yapılan açıklamada vatandaşlar, 10-12 Kasım tarihlerinde etkili olacak sağanak yağış ve bugün etkili olacak lodos fırtınası nedeniyle de uyarıldı.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Ankara genelinde özellikle gece saatlerine fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgar nedeniyle, vatandaşları uyardı.

Ankara il genelinde özellikle gece saatlerinde fırtına şeklinde esmesi beklenen kuvvetli rüzgarla birlikte etkili sağanak yağış beklendiği bildirildi. Açıklamada, vatandaşlar, sel, su baskını vb durumlar karşısında uyarılırdı.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde şiddetli fırtına nedeniyle ağaçlar devrilip binaların çatısı uçarken, Kuşadası- Pamucak yolu trafiğe kapandı. Tüm deniz araçlarının denize çıkmasının yasaklandığı ilçede, Kuşadası-Patmos feribot seferi de iptal edildi.

Edirne'de dün öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış kenti felç etti. Sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle dönerken, bazı evleri su bastı.Edirne Meteoroloji yetkilileri, yağmur yağışının pazartesi gününe kadar devam edeceğini, hava sıcaklığının gündüz 11, gece 0 dereceye düşeceğini belirterek, don olayına karşı vatandaşları uyardı.

Erzurum'da yoğun kar yağışının ardından kentte soğuk hava hakim oldu. Önceki gece eksi 16 derece ile Erzurum'da mevsimin en soğuk günü yaşandı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre,en düşük hava sıcakları sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 16, Ardahan'da 8, Kars'ta 6, Ağrı'da 4, Erzincan'da da 2 derece oldu.

Geri Dön