Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava, yarından itibaren yurdun kuzey ve iç kesimlerinde etkili olacak.

3 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİNİ ÖĞRENİN
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan "Meteorolojik Uyarı"ya göre, bugün yurdun güney ve batı kesimlerinde görülen sağanak yağışlar akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedecek. Ancak yurdun kuzeybatı kesimleri yarın Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Perşembe günü Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun Kuzeybatısı ile sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yağış bekleniyor. Yağışlar Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de öğle saatlerinden sonra etkili olmak üzere yağmur ve sağanak Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde hafif kar yağışı şeklinde olacak.

3 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİNİ ÖĞRENİN

Cuma günü Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, İç Ege, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri yağışlı geçecek. Yağışların yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur yüksek kesimlerde kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

3 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİNİ ÖĞRENİN
Hava sıcaklığı Cuma günü yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde 4-6 derece azalacak.
Cumartesi günü yağışlı hava yurdun kuzeydoğu kesimlerinde etkili olduktan sonra etkisini kaybedecek.

ANKA