Şok gözaltıları protesto eden grup yol kapattı

Şok gözaltıları protesto eden grup yol kapattı

Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk'un, Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınması, gazete binası önünde toplanan bir grup tarafından protesto edildi. Şişli Halaskargazi Caddesi'ni trafiğe kapatan göstericiler, Taksim'e yürüyüş başlattı.

Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan İlhan Selçuk'un sorgusu sürerken, Cumhuriyet Gazetesi binası önünde toplanan yaklaşık 600 kişilik grup protesto gösterisi yaptı. Cumhuriyet Gazetesi'ne gelen CHP İstanbul Milletvekili Necla Arat: "Bu bir hınç alma operasyonu. Kapatma davası söz konusu olduğunda ulusalcı çevrelere karşı inanılmaz bir tepki başladı" dedi. Cumhuriyet Gazetesi binasına Atatürk ve İlhan Selçuk'un posterleri ile Türk bayrağı asıldığı görüldü.

Bir süre gazete binası önünde sloganlar atan grup, daha sonra Şişli Halaskargazi Caddesi'ni trafiğe kapattı. Eylem nedeniyle trafikte aksama yaşanırken, "Türkiye laiktir laik kalacak" sloganları atan gruba, çevre binalardan da vatandaşlar alkışlarla destek verdi. Taksim'e doğru yürüyüş başlatan grubun eylemi nedeniyle polis güvenlik önlemleri aldı.

İHA