HABER

Şok hırsızlık, yolcuları mağdur etti

Şok hırsızlık, yolcuları mağdur etti

ERZURUM (İHA) - Erzurum'da bir vatandaş iftar saatinde şehir içi yolcu taşımacılığı yapan Özel Halk Otobüsü içerisinde bin YTL parasını çaldırınca, otobüs şoförü hırsızın bulunması için kapıları kilitleyerek, içerisi yolcu dolu otobüsü Erzurum Emniyet Müdürlüğü önüne çekti.

Edinilen bilgilere göre, bugün saat 17.30'da iftara 20 dakika kala meydana gelen olayda, 25 AR 767 plakalı şehir içi yolcu taşımacılığı yapan otobüsle evine gitmekte olan Köksal Özkan, otobüs içerisinde bin YTL parasını yankesicilere kaptırdığını söyleyince durumu otobüs şoförünü bildirdi. Bunun üzerine şoför kapıları kapatarak, otobüsü hiç durmadan Erzurum Emniyet Müdürlüğü binası önüne çekti. Burada şoför durumu polise bildirirken, yolcu dolu otobüsteki hırsızın yakalanması için beklemeye başladı. Hırsızlık Masası ekipleri, otobüsteki yolcuları tek tek incelerken, hırsıza ulaşılamadı. Parasını kaptıran Köksal Özkan, bu durum karşısında bekletilen yolculara karşı mahcup olduğunu belirterek, "Otobüste önden 2. koltukta oturuyordum. Bir bayan yolcu geldi ona yer verdim. Bu sırada 26 yaşlarında biri yanıma geldi. Fark etmedim, bu sırada cebimdeki parayı çalmış. Ben de şoföre durumu bildirince o da otobüsü Emniyet Müdürlüğü'nün önüne getirdi" dedi.

Otobüs içerisinde yolcuların beklediği sırada yolculardan bazılarının yakınları da Emniyet Müdürlüğü binası önüne gelerek, otobüste kapatılan akrabalarıyla telefonla durumu öğrenirken, şaşkınlıklarını gizleyemediler. Polis, hırsızın bulunamaması üzerine otobüs ve içerisindeki yolcuları serbest bırakırken, bazı yolcular da yaşadıkları şoku üzerlerinden atabilmek için hemen otobüsten aşağı inerek, yaya olarak yollarına devam etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön