HABER

Sokak kedileri evini mesken tuttu

Fethiye’de sokakta gördükleri yaralı hasta birkaç kediye bir süreliğine de olsa bakmak isteyen ailenin evi sokak kedilerinin barınağı haline geldi.

Sokak kedileri evini mesken tuttu

MUĞLA (İHA) - Fethiye’de Çarşı Caddesi Okul Sokak üzerinde bulunan müstakil evinde yaralı bir sokak kedisine iyileşinceye kadar bakmak için evine alan yaşlı kadının evi, sokak kedilerinin barınağı haline geldi. Önünde onlarca kedi olan müstakil evinde sokak kedilerine bakan ve adının açıklanmasını istemeyen yaşlı kadın, şimdi kedileri bakmak için alacak birilerini bekliyor. Çevreden gelenler ve yavrulayarak sayıları 30’u bulan kedilere artık bakamaz hale gelen yaşlı kadın, kedilerin alınması için Hayvan Barınağı’nı arayan ev sahibesi, kedi severlere de istedikleri kediyi alıp bakabilecekleri çağrısında bulundu.

Hayvan barınağından yardım istediğini anlatan ev sahibesi, bunun yanında kedi severlere de seslenerek, “Kediye sahip çıkıp, sevgiyle ve iyi bakacağını garanti eden herkesin evin önünde bulunan kedilerden alabileceği” teklifinde bulundu.

Evde bakıldıkları için insanlardan korkmayan kedilerden bazıları ise eskiden yaşadıkları kazaların izlerini taşıyorlar. Kediler arasında bulunan kuyruksuz siyah kedi görenleri üzüyor. Ev sahibesi tarafından adı zeytin konulan siyah kedinin birileri tarafından kuyruğundan iple bağlandığı ve bunun sonucunda kuyruğunun koptuğu öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler