HABER

Sokak köpekleri yaşlı adamı tanınmaz hale getirdi! Yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor

Gaziantep'te sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan Hatice ve Mustafa Topal çiftinden Hatice Topal taburcu edilirken, 72 yaşındaki adamın tedavisi yoğun bakımda sürüyor. Hafif yaralı Hatice Topal, ''Beni ayağım ve kalçamdan ısırdı, sonra da eşimin yüzü, eli ayağı her yerini ısırdı. Eşim tedavisinden sonra eve geldi ama fenalaşınca yoğun bakıma götürüldü ve halen tedavi altında. Bizim canımız yandı, yoğun bakımda tedavi görüyor'' dedi.

Sokak köpekleri yaşlı adamı tanınmaz hale getirdi! Yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor

Yenice Mahallesi'nde yaşayan Hatice-Mustafa Topal çifti, 9 Mayıs'ta aynı mahallede oturan oğullarının yanına gitmek için yürürken, sokakta karşılarına çıkan köpeklerin saldırısına uğradı. Çevredekilerin müdahalesiyle kurtulan çift, hastaneye kaldırıldı. Köpeklerin ayak ve kalçasından ısırdığı Hatice Topal, tedavisinin ardından taburcu edildi. Yüz, ayak ve kollarından ısırılan Mustafa Topal ise tedaviye alındı. Nurdağı'ndaki tedavisinin ardından taburcu edilen Mustafa Topal, evde bir süre sonra enfeksiyon kaptığı için durumu ağırlaşınca Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Burada müdahale edilen Topal'ın tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam ediliyor.

kopek-saldirisinda-yaralandi-gunlerdir-yasam-savasi-veriyor-_7368_dhaphoto1

''CANIMIZ YANDI, EŞİM YOĞUN BAKIMDA''

Taburcu olduktan sonra evinde kendini toparlamaya çalıştığını dile getiren Hatice Topal, "Akşam saatlerinde eşimle birlikte oğlumuzun evine giderken, aniden karşımıza köpek çıktı ve bana saldırdı. Köpek, beni ayağım ve kalçamdan ısırdı, sonra da eşimin yüzü, eli ayağı her yerini ısırdı. Eşim tedavisinden sonra eve geldi ama fenalaşınca yoğun bakıma götürüldü ve halen tedavi altında. Bizim canımız yandı, eşim yoğun bakımda tedavi görüyor. Başkalarının canının yanmaması için yetkililerin önlem almasını istiyoruz" diye konuştu.

kopek-saldirisinda-yaralandi-gunlerdir-yasam-savasi-veriyor-_7368_dhaphoto6

Saldırı sonrası annesine yardımcı olan Fatma Keskin, "Annem ile babam akşam saatlerinde kardeşimin evine giderken saldırıya uğruyor. Babam annemi kurtarmak isterken, feci şekilde yaralanıyor. Babam günlerdir yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Annem de halen kendisini toparlayamadı" ifadelerini kullandı.

kopek-saldirisinda-yaralandi-gunlerdir-yasam-savasi-veriyor-_7368_dhaphoto4

Screenshot_7

(DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler