HABER

Sokaktaki aileye işadamı sahip çıktı

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde, sokakta yatıp kalkan 7 nüfuslu Çıtacı Ailesi'ne hayırsever bir işadamı sahip çıkarak, yeni yaptırdığı evini verdi.

Kirada oturdukları tek gözlü evden çıkarılınca sokakta yaşamaya başlayan Haydar Çıtacı (39) ve ailesinin yürek parçalayan dramı mutlu sonla noktalandı. Edremit'te inşaatçılık yapan işadamı Cengiz Tokis, çaresiz aileye sahip çıktı. Hayırsever işadamı, Burhaniye Yeni Mahalle'de yeni yaptırdığı daireyi Çıtacı ailesine verdi. Tokis, ailenin Edremit'te sokakta bulunan eşyalarını kamyonetle Burhaniye'deki lüks eve taşıdı.

Haydar ve Gülizar Çıtacı çifti ile 5 çocuğunun sokakta yatıp kalktığını gazetelerde okuyunca, tüm varlıklı insanlar adına kendinden utandığını belirten Cengiz Tokis, aileye elinden geldiğince yardımcı olacağını söyledi. Baba Çıtacı'ya iş bulma sözü de veren Tokis, "Bu durum hepimizin başına gelebilir. Aileye Allah rızası için yardım ettim" dedi.

Artık başlarını sokabilecekleri bir eve kavuşan Çıtacı çifti ve çocukları ise kendilerine yardım elini uzatan işadamına teşekkür etti.
İbrahimce Mahallesi Kocaseyit Caddesi'nde iki hafta önce depo olarak kullanılan tek göz evlerinden çıkarılınca sokakta yaşamaya başlayan Haydar ve Gülizar Çıtacı çiftinin en küçüğü 4, en büyüğü 13 yaşında 5 çocuğu bulunuyor. 10 yıl önce Akhisar'dan geldiği Edremit'te mendil satarak evine ekmek götüren Haydar Çıtacı, 9 yıl önce felç olması üzerine çalışamaz duruma geldiğini belirterek, "Ailece perişan olduk. Dilenerek ailemin karnını doyurmaya çalışıyorum. Bize sahip çıkan işadamından Allah razı olsun" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler