HABER

Solda birlik çalışmaları hızlandı

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye’nin sorunlarına çözüm bulunması konusunda ortak noktalarda buluşulması gerektiğini belirtti.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye’nin sorunlarına çözüm bulunması konusunda ortak noktalarda buluşulması gerektiğini belirterek, “Belki geçmişte hep söylenen, bir parti çatısı altında zeytin dalı misali güç birliği oluşturulabilir” dedi. Türker, “DSP solun toparlanması konusunda her zaman bir çatı görevi üstlenmeye hazırdır” diye konuştu.

DSP'den yapılan yazılı açıklamada, Türker'in, SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün ve Kültür eski Bakanı Fikri Sağlar ile DSP Genel Merkezi’nde görüştüğü bildirildi. Ergün görüşme sırasında Türkiye’de bir rejim bunalımı yaşandığını, son seçimde yüzde 47 oy alan AKP’nin Türkiye’yi yönetemediğini söyledi.

Fikri Sağlar ise Türkiye’nin kritik bir eşikte olduğunu, ülkenin bir sol parti ile yönetilmesi gerektiğini vurguladı. Sosyal demokrat olanların dayanışma içinde yeni heyecanlar ortaya çıkarması gerektiğini vurgulayan Sağlar, bunun için sosyal demokratların bir araya toplanmasını zorunlu gördüğünü ifade etti.

DSP Genel Başkanı Masum Türker ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye’de ulus bilincinin ve ulusal duruşun yok edilmeye çalışıldığına, ülkenin bölünmek istendiğine dikkat çekti. Türker, ülkeyi bu durumdan kurtaracak bir yaklaşım gerektiğini ve Türkiye’yi ancak sol düşüncede olan insanların ve sol partilerin düzlüğe çıkarabileceğini kaydetti.(ANKA)

Geri Dön