Solunum problemleri olan yaşlı komşusunun market alışverişini köpek Sunny yapıyor

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle dünya zor zamanlardan geçiyor. Zor zamanları aşmak için ise birlikte çalışmamız gerekiyor. Colorado’da yaşayan köpek Sunny ile solunum problemleri olan yaşlı komşusu arasındaki gibi…

Solunum problemleri olan yaşlı komşusunun market alışverişini köpek Sunny yapıyor

Hepimiz biliyoruz ki bu zor zamanları aşmak için birlikte çalışmak zorundayız. Buna evcil hayvanlarımız da dahil. Colorado’da yaşayan Sunny ismindeki köpeğin, yaşlı komşusuna market ihtiyaçlarını götürmesi bugünlerde pek çok kişinin daha çok umutlanmasını sağlıyor.

KÖTÜ GÜN KOMŞUSU

Sunny’in sahibi Eveleth, komşusu Renee’yi 10 seneden daha uzun bir süredir tanıyor ve bu yüzden yaşlı komşusuna yardım etmek istedi. Yaşlı komşu Renee, kronik solunum hastası. Bilindiği üzere koronavirüsü bağışıklığı düşük olanlar ve solunum problemleri olanlar için daha tehlikeli. Kendini korumak için Renee evde karantinada kalmaya karar verdi. Eveleth de köpeği Sunny’nin komşusunun teslimatçısı olmasına karar verdi.

2-5e8318e4d57f4__700

Teslimat süreci gayet basit işliyor. Renee alışveriş listesini Sunny’e veriyor, Sunny de Eveleth’e. Eveleth, market alışverişini yapıyor ve Sunny yaşlı komşusu Renee’ye teslim ediyor. Sunny, Renee’ye karşı sorumluluklarını haftalardır hatasız yerine getiriyor.

KÖPEKLER KORONAVİRÜS TAŞIMAZ

Sunny yaşlı komşusunun yalnızca sosyal mesafesini korumasına yardım etmiyor ayrıca komşusunun kendisini yalnız hissetmesini de engelliyor. Renee “ Sunny’in buraya beni ziyarete gelmesi beni iyi hissettiriyor. Bu da iletişimin bir yolu” diyor.

4-5e8318e76f110__700

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, köpekler koronavirüsünü taşıyamazlar ya da insanlara geçiremezler bu da Sunny’nin teslimatçılığını daha da güzel yapıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Çok duygulandıran bir haber, hayvanlara değer verirsek onların ne muhteşem yaratıklar olduğunu dahada iyi anlarız. Sevdim seni SUNNY
Aferin Sunny'e,adam olacak!:)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler