HABER

Son anda o uçağa binmedi

Son anda o uçağa binmedi

Selami Şahin, 26 yıl önce son anda biletini değiştirdiği uçağın düştüğünü, yolcuların öldüğünü, binmediği için kendisinin hayatta kaldığını açıkladı.


Şahin: Allah rahmet eylesin Mecidiyeköy’de ticaretle uğraşan bir arkadaşım vardı. “Ankara’ya gidiyoruz” dedi. “Gel program var. Sen arkadaşımsın, bana bir dostluk yap, saz paranı falan orada verecekler” dedi. Nedir, 10 liraysa 7,5, 7,5 liraysa 5 lira alınır gibi. Benim de çok önemli bir işim çıktı, “Önemli bir işim var, gelemeyeceğim. Başkasını bulalım.” Dedim. “Yok” dedi. “İyi peki seni mi kıracağım. Ama benim çalışmam biraz geç biter, ben daha sonraki uçakla gelirim” dedim. Bilet satılan yere gittik, bileti değiştirdim ve sonradan bir haber geldi, arkadaşımın bindiği, benim binmediğim uçak düşmüş, yolcular, mürettebat ölmüş. Binseydim, o arkadaşla beraber ben de “Yolcudur Abbas bağlasan durmaz” gitmiştim.


Selami Şahin’in sözünü ettiği kaza 16 Ocak 1983’de gerçekleşti. İstanbul’dan Ankara’ya giden THY'nin Boeing 727 tipi Afyon uçağı, Ankara'ya inişe geçtiği sırada sis ve kar yağışı nedeniyle Esenboğa pisti yakınında yere çakıldı. 60 yolcudan 47'si öldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön