HABER

Son başvuru 23 Ocak

ANKARA (İHA)- Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 9 Şubat 2003 tarihinde Siirt'te yapılacak olan yenileme seçiminde uygulanacak seçim takvimini açıkladı. Kurul, takvimde, aday listelerinde meydana gelen eksikliklerin, ilgili siyasi parti tarafından, istifa edenlerin dışındaki şahıslarla tamamlanarak YSK'ya bildirilmesinin son gününü 23 Ocak 2003 Perşembe günü olarak belirledi.
YSK, bildirilen adayların, mahallinde ve YSK tarafından aynı gün radyo ve televizyondan 18.00-20.00 haber bültenlerinde, ayrıca 24 Ocak 2003 günü Resmi Gazete'den geçici olarak ilan edilmesini kararlaştırdı. Kurul, ilan edilen adaylara karşı yapılacak itirazların son gününün de 24 Ocak 2003 Cuma günü olduğunu açıkladı.

Buna göre, Meclis'te görüşülen Anayasa Değişikliği Paketi'nin Cuma günkü oylamada kabul edilmesi ve aynı gün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e sunulması, Sezer'in de kanunun kendisine tanıdığı 15 günlük süre sonunda kanunu onaylaması durumunda AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt seçimlerine milletvekili adayı olarak katılabilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön