HABER

Son Dakika: 13 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı

13 Ekim Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 236 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 31 bin 248 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "31.248 kişinin Covid-19 testi pozitif. Bu sayı büyük olasılıkla önümüzdeki günlerde vefat sayılarına yansıyacak. Bazı kişiler hastalığı ağır geçirecek, yoğun bakıma ihtiyaç duyacak. Tam doz aşının bunları büyük oranda önlediğini biliyoruz. Tedbirlerin sonuç verdiğine tanığız." dedi.

Son Dakika: 13 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı

13 Ekim 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye'de son 24 saatte 361 bin 164 Kovid-19 testi yapıldı, 31 bin 248 kişinin testi pozitif çıktı, 236 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 30 bin 331 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 75,36, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 88,09 oldu.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan toplam aşı sayısı, 113 milyon 183 bin 300'e yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte 242 bin 206 doz aşı uygulandı.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Muğla, Kırklareli, Ordu, Çanakkale, Amasya, Eskişehir, Osmaniye, Edirne, Balıkesir ve Burdur oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Muş, Mardin, Siirt, Bitlis, Bingöl, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

"VEFAT SAYILARINA YANSIYACAK"

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "31.248 kişinin Covid-19 testi pozitif. Bu sayı büyük olasılıkla önümüzdeki günlerde vefat sayılarına yansıyacak. Bazı kişiler hastalığı ağır geçirecek, yoğun bakıma ihtiyaç duyacak. Tam doz aşının bunları büyük oranda önlediğini biliyoruz. Tedbirlerin sonuç verdiğine tanığız." ifadelerini kullandı.

ÇANKIRI'NIN RENGİ ARTIK MAVİ

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Mavi Çankırı: “Her 4 kişiden 3’ümüz 2. doz aşımızı yaptırdık!” İkinci doz aşı oranı yüzde 75’in altında olan bütün iller harekete geçmeli. Yüksek aşı oranıyla ortak hedef, toplum bağışıklığı!" ifadelerini kullandı.

"ADIYAMAN'DAN BEKLENEN GELİŞME"

Bakan Koca bir sonraki paylaşımında ise "Adıyaman'dan beklenen gelişme!" ifadelerini kullanarak "İkinci doz aşı oranında %65’in üzerine çıktık. Hazır Sarıya geçmişken, oranı hızla yükseltelim." dedi.

13 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

FBmNC9jX0BA-Zxm

12 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (12 Ekim) koronavirüs nedeniyle 237 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 33 bin 860 olarak açıklanmıştı.

FBhIQ3JXIAMVkRE


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
kapatın artk heryerı yada ası zorunlulugu getırın
Bu kadar vefat var vaka sayısı var halen kapanma yok acil kapanma şartt
tabi Avrupa'nın kıskandığı ekonomi ile mi kapanacak ya açlıktan yada covid19 dan hangisini istersin
bırakın kendi hallerine, aşı yaptırmıyorsa sonucuna katlansın
Geri Dön