HABER

Son Dakika: 17 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

17 Eylül Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 237 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 27 bin 692 oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, "Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.

Son Dakika: 17 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

17 Eylül 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye'de son 24 saatte 341 bin 854 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 692 kişinin testi pozitif çıktı, 237 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 23 bin 197 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 84,58, ikinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 67,24 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplamda 104 milyon 593 bin 216'ya yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte toplam 572 bin 278 doz aşı uygulandı.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

En az bir doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il Muğla, Kilis, Yalova, Tekirdağ, Amasya, Aydın, Edirne, Antalya, Çanakkale ve Eskişehir oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Gümüşhane, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Bingöl, Siirt, Muş, Bayburt ve Elazığ olarak sıralandı.

"AYNI CİDDİYETLE YANSITIYOR"

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.

ADIYAMAN 'MAVİ' OLDU

Bakan Koca, bir sonraki paylaşımında yaptığı açıklamayla Adıyaman'ın, ilk doz aşı oranını bugün %75’in üzerine çıkararak, Türkiye Covid-19 Risk Haritasında renginin mavi olduğunu duyurdu. Bakan Koca paylaşımında "Adıyaman’dan ikinci doz aşı oranını aynı şekilde yükseltmesini, halen Sarı olan illerimizin de bir an önce mavi risk kategorisine geçmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

17 EYLÜL KORONAVİRÜS TABLOSU

E_gJ0dAXIAQ2mmB

16 EYLÜL KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (16 Eylül) koronavirüs nedeniyle 262 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 28 bin 118 olarak açıklanmıştı.

E_a2tFWXsAQE8h3


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler