HABER

Son Dakika: 21 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı

21 Temmuz 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 59 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 8 bin 151 oldu. En yüksek aşılama oranına sahip iller ise Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne ve Balıkesir oldu. Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Aşı olup tedbirlere uyarak toplumsal bağışıklık sağlanırsa salgın biter. Aksi kısır döngü." ifadelerini kullandı. İşte 21 Temmuz koronavirüs tablosunda son durum...

Son Dakika: 21 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı

21 Temmuz 2021 koronavirüs tablosu açıklandı.

Türkiye'de son 24 saatte 184 bin 462 Kovid-19 testi yapıldı, 8 bin 151 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti. İyileşen sayısı ise 4 bin 946 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 62,93 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 34,28 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 64 milyon 12 bin 165’a yükseldi.

AŞILAMADA İLK SIRADA MUĞLA VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 84,4 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ ve İzmir takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA BİTLİS'TE

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 35,1 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır takip etti.

"AKSİ KISIR DÖNGÜ"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Bayram artan vaka sayılarını kontrol altına alabilmek için son derece önemli. Aşı olup tedbirlere uyarak toplumsal bağışıklık sağlanırsa salgın biter. Aksi kısır döngü. Tedbirlere uyun, aşınızı olun." dedi.

"ERTELEMİŞSENİZ HEMEN YAPTIRIN"

Bakan Koca, bir sonraki paylaşımında ise “Biraz daha zaman geçsin oluruz!” Ya biraz geç olursa? Günlük vaka sayısı 8.780’e kadar çıktı. Ertelemişseniz aşınızı hemen yaptırın." ifadelerini kullandı.

21 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

E61bIA4WYAEkLxQ

20 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (20 Temmuz) koronavirüs nedeniyle 46 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 8 bin 780 olarak açıklanmıştı.

E6wRcFwX0AIJEve


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
hala devletin resmi dairelerinde çalışan personeller, öğretmenlerden bir çok insan aşı olmadı, olmak istemiyor. kamuda çalışan kişilere mecburiyet getirilmeli. insanlar aşı olmamış memurun dairesine nasıl gidebilir. aşı olmayan öğretmenin okuluna nasıl çocuğunu gönderecek.
memlekette adam kalmıcak hergun 50 kişi ölürse
Aklı başında bilim insanları bunun böyle olacağını söylüyordu.
Geri Dön