Son dakika: 31 Mart öncesi görevinden uzaklaştırılan 41 belediye başkanının hapis cezası belli oldu

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığınca 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde haklarındaki terör suçları nedeniyle görevden uzaklaştırılan 94 belediye başkanının 41'i hakkında terör ve teröre ilişkin suçlar kapsamında ilk derece mahkemesince toplam 237 yıl 237 ay 171 gün hapis cezası verildi.

Son dakika: 31 Mart öncesi görevinden uzaklaştırılan 41 belediye başkanının hapis cezası belli oldu

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Bakanlıkça 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde haklarındaki terör suçları nedeniyle Anayasa'nın 127'nci maddesi ile Belediye Kanunu'nun 47'nci maddesi gereğince 94 belediye başkanı görevden uzaklaştırılarak, valiler, vali yardımcıları ve kaymakamlar görevlendirilmişti.

41'İNE 237 YIL 237 AY 171 GÜN HAPİS CEZASI!

Terör suçları nedeniyle görevden uzaklaştırılanlardan 41'i hakkında terör ve teröre ilişkin suçlar kapsamında ilk derece mahkemesince 237 yıl 237 ay 171 gün hapis cezası verildi.

Bunlardan 33'ünün Yargıtay ve İstinafta temyiz süreci devam ederken, 7'sinin haklarında verilen cezası kesinleşti.

52'SİNİN YARGILAMA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Görevden uzaklaştırılanların 52'sinin teröre ilişkin suçlardan ilk derece mahkemelerince yargılama süreçleri ise devam ediyor.

94 BELEDİYE BAŞKANINDAN 20'Sİ TUTUKLU BULUNUYOR

Terör suçları nedeniyle görevden uzaklaştırılan 94 belediye başkanının 20'si halen tutuklu bulunuyor. 57'sinin tutuksuz olarak yargı süreci devam ediyor. 7 kişi hakkında adli kontrol şartı konulurken, 8'i hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı, bir kişi de yargılama süreci devam ederken yaşamını yitirdi.

BİR KİŞİ BERAT ETTİ

Görevden uzaklaştırılanlardan biri ise berat etti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Birileri Eline Atatürk posteri aldığında PKK ile herhaltı yiyebileceğini zannediyor Birileri "Atatürkcüyüz" dediği vakit; PKK ya Selam götürebileceğini zannediyor.. Birileri "Atatürk Kalbimizde" dediği zaman, PKK'ya ve Sözcülerine Methiyeler Dizebileceğini Zannediyor! Akıllı olun! Ne Elinizdeki Atatürk resmi, Ne Dilinizdeki Atatürk ismi, Ne Kalbinizde ki Atatürk aşkı(!) Kurtaramaz Sizi! yediğiniz herhalta Atatürk ' ü alet Edip Sıyıramazsınız! Sende Akıllı ol Ekrem!
bu iş imamogluna kadar uzanır size söylüyorum amaçları İmamoğlu için altyapı oluşturmak sonra da onu içeri almak Tayyip kendine rakip görüyor cekemiyor
adalet ve kalkınma bu olsa gerek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler