Son dakika: 47 üniversite öğrencisi yurttaki yemekten zehirlendi

İstanbul Sancaktepe'de 47 üniversite öğrenci yurttaki yemekten zehirlendiği şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Son dakika: 47 üniversite öğrencisi yurttaki yemekten zehirlendi

Sancaktepe'de üniversite öğrencilerinin kaldığı bir öğrenci yurdunda akşam verilen yemekten sonra rahatsızlanan 47 öğrenci zehirlenme şüphesiyle çevre hastanelere kaldırıldı.

Olay; Sancaktepe Abdurrahmangazi Mahallesi, Ravza Caddesi üzerinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Mahmut Celaleddin Ökten Erkek Öğrenci Yurdu'nda akşam saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam verilen bulgur pilavı, tavuk, makarna ve ciğerden oluşan yemeği yiyen öğrencilerden bazıları bir süre sonra rahatsızlandı.

Mide bulantısı, ishal ve baş dönmesi

Mide bulantısı, ishal ve baş dönmesi yaşayan öğrenciler durumu yurt yetkililerine bildirdi. Olayın ardından yurt binası önüne çok sayıda ambulans sevk edildi. Zehirlenme şüphesiyle yaklaşık 47 üniversite öğrencisi, ambulansta yapılan ilk müdahalenin ardından çevre hastanelere kaldırıldı.
Olayın ardından bazı öğrenciler yurt yönetimini bir süre protesto etti. Yurdun bahçesine çıkan öğrenciler bir süre “Yönetim istifa" şeklinde sloganlar attıktan sonra tekrar yurt binasına döndü.
Öte yandan yurtta verilen yemeğin taşeron bir yemek şirket tarafından hazırlandığı öğrenildi.

"Ciğer ve makarnayı yiyen kustu"

Yurtta kalan Marmara Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi Niyazi Gündüz, "Arkadaşlarımızın hepsi zehirlendi. Yemekte ciğerle makarna vardı çorba vardı. Ciğerle makarnayı yiyen 5 dakika sonra kusmaya başladı. Bizde anlamadık zaten. Odaya çıktık herkes kusmaya başladı. Ambulans falan çağırdılar. Bir baktık ambulanslar geliyor. Bizde aşağıya indik yönetime bağırdık ama olanlar bunlara oldu. Daha önce de ambulanslar gelip gidiyordu ama ben yemeği genelde dışarıda yiyordum. Ambulans gelip gidiyordu ama çok arkadaşım olmadığı için pek muhabbetim yok. Sadece ambulans gelip gidiyordu. Zehirlenme vakası olup olmadığını duyurmuyorlardı" dedi.

'Berbattı ama yemek zorunda kaldık

Başka bir öğrenci de şöyle konuştu: "Verdikleri makarna gerçekten berbat bir şeydi ama bizler de yemek zorunda kaldık. Yemezsek aç kalacaktık. Bize verdikleri, reva gördükleri yemek bu. 20-30 kişinin zehirlendiğini düşünüyorum. Genel olarak kötü yemekler var."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
uzun zamandır tüm çevremde konuşulan bir konu bu.işyerinizdeki mutfaklarda çalıştırtırduğınız gıda ile ilgili hizmet veren birimlerde vs kürt işçi çalıştırmıyorlar.konu ırkçılık değil,kendinizi bir süre koruyun bence.
ben on yıl yurtculuk yaptım. mutfaga ve yemegin başına asla ve asla koymuyacaksınız ögrencişyi.kamera sistemi olsun. kızlar özgür yasamak için yurtta olay çıkartırlar yurtu karalarlar. aileler annenin haberi olmadan kızı takip etsin sonuçu görecektir
@durankaraman66 sen ne konuşuyorsun değişik
yandaş şirketlerin fazla kaliteli yemeği askeri öğrenciyi zehirliyor galiba utanmazlar hah ha ha
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler