Son dakika! ABD Başkanı Trump'tan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Son dakika haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Trump, “Türkiye sınırındaki yoğun çatışmaya katılmamak çok akıllıca.” dedi. Trump, Türkiye'ye yaptırım uygulanması konusunda Kongre ve Beyaz Saray arasında "fikir birliği" olduğunu söyledi.

Son dakika! ABD Başkanı Trump'tan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya açıklamalarına devam ediyor.

Trump, “Türkiye sınırındaki yoğun çatışmaya katılmamak çok akıllıca. Bizi yanlışlıkla Ortadoğu’daki savaşlara sokanlar hala savaşmamızı istiyor. Ne kadar kötü bir karar verdiklerinin farkında değiller. Neden savaş ilanı istemiyorlar?” ifadelerini kullandı.

TRUMP'TAN TÜRKİYE'YE YAPTIRIM MESAJI: BEKLEMEDE KALIN

Trump, tweetlerinin devamında Türkiye'ye yaptırım uygulanması konusunda Kongre ile görüştüğünü belirtti.

Trump açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'ye kuvvetli yaptırımlar uygulama konusunda Lindsey Graham ve Demokratlar dahil Kongre'nin birçok üyesiyle uğraşıyorum. Maliye Bakanlığı hazır, ekstra yasa tasarıları gerekebilir. Bu konuda müthiş bir fikir birliği var. Türkiye bunun yapılmamasını istedi. Beklemede kalın."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
trump : suriye'den çekiliyoruz, erdogan : fırat'ın doğusu temizlenecek, hulusi akar : şakamız yok, gerekirse kendimiz bitireceğiz bu işi, kılıcdar : YPG terör örgütü değildir.
@sprglvs28 zaten pkk/ypg teror orgutu olmasa amerika sittin sene cekilmezdi. kimseyide yem etmezdi. dunya resmen akil tutulmasi seferberligine girdi dostlarimiz da dahil. iti oldurme korkut demisler. hepsi korkuyor.
trump surıyeden cekılmek ıstıyo ama bellıkı zorlayanlar var
bu adam deli bir gün dediği diğer günü tutmuyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler