Son dakika: ABD, Suudi Arabistan'a 3 bin asker gönderdi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Suudi Arabistan'a 3000 asker gönderildiğini açıkladı. Öte yandan, ABD Savunma Bakanlığı "İran tehdidine" işaret ederek, Suudi Arabistan’a yeni hava unsurları, Patriot bataryaları ve bir Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunma (THAAD) Sistemi göndereceğini de duyurdu.

Son dakika: ABD, Suudi Arabistan'a 3 bin asker gönderdi

Pentagon sözcüsü Jonathan Hoffman tarafından yapılan yazılı açıklamada, "bölgesel risklere" ve "İran tehdidine" dikkat çekildi.

Hoffman, açıklamasında, “Bakan (Mark) Esper, Merkez Kuvvetler Komutanlığının (CENTCOM) talebi üzerine Suudi Arabistan'a 2 savaş uçağı filosu, 2 Patriot füze bataryası, 1 hava seferi filosu, 1 Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunma (THAAD) Sistemi gönderilmesine onay verdi.” ifadelerini kullandı.

"ASKER SAYISI 3 BİNE TEKABÜL EDİYOR"

Esper’in Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı bu konuda bilgilendirdiğini ifade eden Hoffman, “Daha önceki sevkiyatlarla birlikte geçen ayki onay kapsamında gönderilen asker sayısı 3 bine tekabül ediyor.” bilgisini paylaştı.

Mayıs ayından bu yana CENTCOM bölgesindeki asker sayısının 14 bin civarına artırıldığına dikkat çeken Hoffman, “ABD’nin İran rejimi ile çatışma peşinde olmadığını daha önce de belirttik. Ancak bölgede herhangi bir krize karşılık vermek ve ABD kuvvetlerini ve menfaatlerini korumak üzere bölgede güçlü bir askeri varlığı sürdüreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
adamlar müslümanı müslümana kırdırıyor.Araplar osmanlıyı arkadan vurdukları gibi şimdi başka müslüman ülkeye saldırıyor.geri kalmışlık uyanık olamama islama bağlı olmamalarının sonuçlar. Maide 51.ayet Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları veli edinmeyin. Onlar birbirlerinin velileridir. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.
UYUYAN MİLLETLER KÖLE OLARAK UYANIR DEMİŞTİ ULU ÖNDER ATATÜRK !!!!! BOŞUNA DEMEMİŞ !!!!!!!!!!
Maide 69: "Muhakkak ki inananlar, Yahudiler, sabiiler ve Hristiyanlardan kim Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve güzel amel işlerse, onlar için bir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır." Neymiş, dinden önemlisi iyi insan olmakmış.
Allahım haçlılar müslümanlara yardım ediyor. sudilerin nasıl devşirildigini biliyoruz çok iyi .
üçüncü dünya savaşı kıyamet savaşlarının temelleri atılıyor hayırlı olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler