Son dakika! Abdullah Gül'den Erdoğan ve AK Parti'ye yanıt

Abdullah Gül'den son dakika açıklamalar... 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partililer, Abdullah Gül'ü çok ağır sözlerle eleştirmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isim vermeden eleştirdiği 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gül, “Bu konularla ilgili polemiğe girmek bana yakışmaz. Dolayısıyla her şey zaten ortada, herkes birbirini biliyor, polemiğe girmek istemiyorum arkadaşlarla” dedi.

Abdullah Gül, gazetecilerin "Kırgın mısınız?" sorusuna ise yanıt vermedi.

Bir soru üzerine Anayasa Mahkemesi'nin gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay hakkında verdiği tahliye kararını da değerlendiren Gül, "Biliyorsunuz ben cumhurbaşkanıyken de ayrıldıktan sonra da gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını hem adalet hem de Türkiye’nin imajı açısından doğru olduğunu hep söylemişimdir. Bugünde o görüşteyim. Yargılama yine devam eder ama gazetecilerin, yazarların, çizerlerin tutuksuz olması kanaatini her zaman söyledim" diye konuştu.

Abdullah Gül, OHAL’in altıncı kez uzatılmasıyla ilgili olarak “Son defa Meclis’e sevk edildiği kanaatindeyim. İnşallah son kez uzatılır" ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN, ABDULLAH GÜL'E SAVAŞ İLAN ETTİ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e daha önceden “Bay Kemal’in kayığına biniyorsunuz”, “Yazıklar olsun” diye yüklendiğini anımsatan Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın geçen hafta grup toplantısında sarf ettiği sözleri içinse "AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden bu yana bir ilkti. Ama dün bir milat yaşandı. Erdoğan, Gül’e savaş ilan etti" tespitinde bulunmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 162 yorum
sen kimsin de polemige girmek istemiyorsun davani satan bugün vatanini satar
Terbiyeli konuş
terbiyeli ol edepsiz
Anlaşılan Cuma münasebetiyle kemiklerdeki et oranı fazla olmuş ki; Hadsizlik tavan yapmış... Yoksa; Polemiğe girmem diyen Kişi Cumhurbaşkanı (eski) iken, Ona Sen kimsin diyen kişi sadece kemik yalayıcı...!!!
@fic6gnbsp7 aynı sizin vatanı sattığınız gibi demi
@fic6gnbsp7 başlarım davana ne davasıymış bu man adası mi zarab mi grmicikler mi singapur 'da kumar mi ayakkabi kutularimi .efendilikte erdoğana bin çeker gül.haddini bil eski cumhurbaşkanı na saygılı ol
@fic6gnbsp7 Davasını satanlardan sizin içinizde bolca mevcut.Hemde babasının kurucusu olduğu partiyi sattı.Her kurduğunuz cümlelerde kendinizi anlatıyorsunuz.
demek reisine vatanhaini diyon. unutmaki erbakan hocanizi ve milli görüş davasini sattida. hatirlatayim dedim.
@fic6gnbsp7 la zaten hepiniz aynı ürünsünüz davaymış ne davaymış be rant davası
Edepsizlik yapma terbiyesiz
DAVASININ KİM SATTI ERBAKAN ARKADAN SATANLAR 2000YILINDA DIŞ GUCLERLE
biraz cesur ol hadlerini bildir sana it muamelesi yaptı bu gözū doymaz tayfa. ..
adam kaliteli politikacı. onlar gibi çirkinleşmiyor ve söyledikleri çok önemli şeyleri temsil ediyor. kendi içlerinden birini içeri atamazlar. imaj ciddi sarsılır. ne kadar saldırırlarsada o kadar şey açığa çıkar.
sana yakışanda bu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler