HABER

Son dakika: Ankara'da 3.5 şiddetinde deprem (AFAD-Kandilli Rasathanesi Son Depremler)

Son dakika haberine göre Ankara Yenimahalle'de 3.5 şiddetinde deprem meydana geldi. Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada "İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı bulunmamaktadır" denildi. Panik yaşayan bazı vatandaşlar evlerini terk etti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 21.42'de merkez üssü Yenimahalle olan 3,5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin yerin 7 kilometre derinliğinde olduğu belirlendi.

Depremin Çankaya, Altındağ ve Keçiören gibi merkez ilçelerden de hissedildiği belirtildi.

vatandas

BAZI VATANDAŞLAR EVLERİNİ TERK ETTİ

Depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir hasar meydana gelmezken, panik yaşayan bazı vatandaşlar evlerini terk etti.

İŞTE TÜRKİYE'DE MEYDANA GELEN SON DEPREMLER

sondepremler

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği'nden depreme ilişkin bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Merkez üssü Yenimahalle ilçemizde saat 21:42'de 3,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı bulunmamaktadır. İlçe ve mahallelerimizde detaylı inceleme ve araştırmalar devam etmektedir." dendi.

‘KÖPEKLER BİR ANDA ULUMAYA BAŞLADI’

Keçiören ilçesi İncirli Mahallesi’ndeki vatandaşlarda deprem sırasında panik içinde evlerini terk etti. O anları anlatan Kenan Say, “Deprem anından 5 dakika önce dışarıda oturuyordum. Köpekler bir anda ulumaya başladı. Hemen ardından deprem oldu” dedi. Ayrıca panikle evini terk eden Rabia Sürücü ise koltukta otururken sallandığını ve kızının çok ağladığını söyledi.

Geri Dön